Şehir merkezinde yeni bir yapı yükselecek

Yapı | İnşaat ve Yan Sektörleri
Yapı | İnşaat ve Yan Sektörler…
Yer Döşemesi ve Ahşap Yapı Uygulamaları
Yer Döşemesi ve Ahşap Yapı Uyg…
İnşaat, Mühendislik, Mimarlık, Müteahhitlik, Şehir Planlama
İnşaat, Mühendislik, Mimarlık,…
Taksi durağı prefabrik yapı
adapazarı sancaklı yapı
9 yıl önce
Sakarya Şehir merkezinde bulunan Valilik Konağı’nın yıkıldığı alanda İmam Hatip Okulu inşa edeceklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezinde bulunan ve eğitim alanına dönüşen 15 bin metrekarelik alanda özgün mimarisiyle dikkat çekecek bir İmam Hatip Okulu inşa edeceğiz. İhale 20 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde eski Valilik Konağı arazisinde İmam Hatip Okulu inşa ediyor. 15 bin metrekare alan üzerinde 32 derslikten oluşacak okulun inşaat alanı 11 bin 625 metrekare olacak. Belediye başkanlığı görevinde birçok okula arsa tahsisi yaptıklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Başkanlık görevim süresince eğitime her zaman destek oldum. Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğin teminatı olan gençlerimizin daha nitelikli koşullarda eğitim imkanlarından yararlanabilmeleri için üzerimize düşeni yapıyoruz. Daha önce kamuoyu ile paylaştığımız gibi şehir merkezimizde özgün mimarisiyle dikkat çekecek İmam Hatip Okulu’nu şehrimize kazandırmak için çalışma başlattık. Proje tamamlandı. Bugün de kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hemşerilerimizin beğeneceğini ümit ettiğim son derece özel ve tarihi çizgileri içinde barındıran çok özel bir proje ortaya çıktı. İmam Hatip Okulu’nun ihalesine 20 Mart Çarşamba günü çıkıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

‘Sakarya Büyükşehir Belediyesi 32 Derslikli Okul Yapım İşi’ ihalesi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek. İhale 20 Mart 10.30’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılacak. İhale için ayrıntılı bilgiye, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı\'nın 0 (264) 44 44 054 numaralı telefondan ya da Sakarya Büyükşehir Belediyesi Resmi Web Sitesi İhale Duyuruları bölümünden ulaşılabilineceği öğrenildi.