Müsteşar Sakarya'daki HES inşaatını inceledi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça ve Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumalı Kınacı, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in misafiri olarak Sakarya’ya geldi. SASKİ tarafından yapılan HES’i inceleyen Müsteşar Lütfi Akça, santralin verimli bir proje olduğunu ifade etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça ve Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumalı Kınacı, Sakarya’ya gelerek incelemelerde bulundu. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile ilk olarak Sapanca Gölü’nde incelemelerde bulunan Lütfi Akça ve Cumalı Kınacı daha sonra, SASKİ tarafından Sakarya Nehri kenarında yapımı son aşamaya gelen Hidroelektrik Santrali’ni incelediler. HES hakkında bilgiler veren Rüstem Keleş, “SASKİ olarak vatandaşlarımızın çeşmelerine sağlıklı içme suyunu ulaştırabilmek için yıllık 65 milyon kilowatt enerji tüketiyoruz. Tükettiğimiz bu enerjinin 40 milyon kilowattını bu santralden karşılayacağız” diye konuştu.

Hidroelektrik Santrali’nin verimli bir proje olduğunu kaydeden Müsteşar Akça, “Tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek bu projenin Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da Hidroelektrik Santraline gelerek, müsteşar Lütfi Akça ile bir görüşme gerçekleştirdi. HES ziyaretinin ardından Lütfi Akça ve Cumalı Kınacı, Rüstem Keleş’le birlikte Acarlar Longozunu giderek longoz hakkında yetkililerden bilgi aldı.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
cdce1b3b0547be1ec0ba93083e57516a@