SEDAŞ hakkındaki şikayetler tavan yaptı!

Sakarya İl Genel Meclisi\'nin AK Partili üyesi Nuri Haşmenoğlu, SEDAŞ’la ilgili yapılan şikayetler üzerine, 3 aydır çalışma yaptıklarını ve şikayetleri rapor haline getirerek, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu, Enerji Bakanlığı ve SEDAŞ’a ileteceklerini belirtti.

Haşmenoğlu yaptığı açıklamada, SEDAŞ yetkilileri ile görüştüklerini ve kendilerine yapılan şikayetleri aktardıklarını belirtti. Haşmenoğlu, “Elimize ulaşan şikayetler hakkında 3 ay boyunca kapsamlı bir çalışma yaptık. SEDAŞ yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdik ve yapılan şikayetleri aktardık. Yetkililer de bu durumdan rahatsız olduklarını ancak, kendilerine yazılı şikayet gelmediği için işlem yapamadıklarını söyledi. Burada SEDAŞ ile ilgili her ne olursa olsun şikayetlerin yazılı olarak yapılması gerektiğini belirtmek istiyorum. Yapılan toplantıda ayrıca SEDAŞ Genel Müdürlüğünün de katılacağı her ilçede ilgili herkesin katılacağı toplantılar yapılması kararlaştırıldı. Toplantı tarihlerini SEDAŞ bildirecek ve duyurusu yapılacak. Ayrıca SEDAŞ hakkında hazırladığımız bu raporu EPDK, Enerji Bakanlığı ve SEDAŞ’a birer nüshasını göndereceğiz” dedi.

Sakarya İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım ise son 2 yıldır SEDAŞ hakkındaki şikayetlerin adeta tavan yaptığını ve buna bir türlü önlem alınamamasını eleştirdi. Yıldırım şöyle dedi:

“SEDAŞ yıllardır tahsilatta sağladığı hızı hizmette de sağlasa bugün bu şikayetler olmazdı. Eğer bu işi yapamıyorsanız bırakın da yapan birisi gelsin. Şimdiye kadar defalarca uyarılmasına rağmen hiçbir sonuç alınamadı. İnşallah bu rapor olumlu sonuç verir de bu sıkıntıları bir daha yaşamayız.”
10 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]