Şiirleriyle yaşamaya devam edecek

Personel devam kontrol sisteml…
sakarya personel devam kontrol…
9 yıl önce
Beni şiir yaşatıyor diyen kanser hastası şair Sevim Aslanalp ebediyete uğurlandı.

Kaynarcalı Şair ve yazar Sevim Aslanap 53 yaşında hayatını kaybetti. "Çıldırdı Duygularım" ve "Gönlümün Sev Zamanı" adlı iki şiir kitabı bulunan Aslanalp ülke çapında düzenlenen çeşitli şiir yarışmalarında dereceye girerek ödül aldı.

2005 Yılında şüphe üzerine hastaneye başvurarak meme kanseri olduğunu öğrenen ve doktorların yaşama ihtimalini düşük buldukları Sevim Aslanalp Kaynarcahaber.com\'da Sedat Balta\'ya verdiği ropörtajında, "Şiiri ve kanseri sevgi ve şiirle yendim" demişti. Hastalığı ile 8 yıl mücadele eden Aslanalp radyoterapi ve kemoterapi tedavisi gördüğü Kocaeli Üniversitesi Araştırma Hastanesi\'nde hayata gözlerini yumdu.

Emekli öğretmen Özkul Aslanalp\'in eşi olan Sevim Aslanalp\'in cenazesi ikindi namazından sonra Adapazarı Camili Ahmet Yesevi Camisi\'nde kılınanan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye sevenleri, dost ve akrabalarının yanısıra Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Erdal Dursun ve dernek üyeleri de katıldı.

1960 Yılında Kaynarca\'da doğan şair, babasının memuriyeti nedeniyle ilk ve orta öğrenimini Bilecik Bozüyük’te, Liseyi Ankara Ev Ekonomisi Meslek Lisesi’nde tamamladı. Açıköğretim Fakültesi Ev İdaresi ve Kocaeli Üniversitesi, Fidan ve Fidancılık bölümünden mezun oldu. 1978 – 2002 Yılları arasında Kaynarca İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çalıştı. 2002 Yılında emekli olan şair emekli öğretmen Özkul Aslanalp ile evli ve 2 kız annesi.

2007 Yılında ‘Gönlümün Sev Zamanı’ adlı ilk şiir kitabını çıkaran Sevim Aslanalp şiirlerinde sevgiye, insana ve doğaya yer veriyor.