Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yetki Belgesi Şart!

Ferizli Halk Eğitim Merkezi Kurs Öğretmeni Burhan Ulucanlı, kalorifer kazanlarının yetki belgesi olan kişilerce işletilmesinin patlama tehlikesini en aza indireceğini ve hava kirliliğini önleyip, yakıt tasarrufu sağlayacağını söyledi.

Ulucanlı, yaptığı yazılı açıklamada, kazan patlamalarının önlenmesinde bilgi ile işletilmesinin öneminin büyük olduğunu vurguladı. Patlamalara teknik proje uygulama hatası yanında, özellikle katı yakıtlı kalorifer kazanlarının yetkili kişilerce işletilmemesinin rolünün büyük olduğunu anlatan Ulucanlı, kalorifer kazanlarının mutlaka yetki belgesi olan kişilerce işletilmesi gerektiğini ifade etti.

Ulucanlı, şöyle konuştu: "Halk eğitim merkezimizde yetkili kalorifer ateşçiliği kursu açtık. Vatandaşlar bu konuda duyarlı olmalılar. Bilindiği üzere insan sağlığını ve tüm canlı hayatını olumsuz etkileyen hava kirliliğinin en önemli nedenleri arasında ısıtma ve sanayi tesislerinin bacalarından çıkan dumanlar yer alıyor. Bu nedenle kalorifer kazanlarının bilgili bir şekilde işletilmesi hava kirliliğini en aza indirecek. Ayrıca, yakıt tasarrufu sağlanacak. Biz kursta kalorifer kazanlarının neden olduğu hava kirliliğinin en aza indirilmesi, yakıt ekonomisi sağlanması ve kalorifer kazanlarının patlama tehlikesini ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gerekenler konular hakkında ders veriyoruz.Bu konuda eğitim almak isteyenleri kurslara bekliyoruz."

Ulucanlı, kurs sonunda yapılan yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarı gösteren kursiyerlere Yetkili Kalorifer Ateşçisi Belgesi vereceklerini bildirdi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]