Maskeli Davranışlara Son!

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen “Etkileşim” toplantıları devam ediyor. 10 hafta süren toplantıların üçüncü grubu sona erdi.

Her hafta çarşamba günleri düzenlenen ve Mevlana'nın Dünya'ca ünlü, “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” sözü amaç olarak alınan etkileşim toplantılarında Kişisel Gelişim Uzmanları Muharrem Demircan, Serkan Sabuncuoğlu ve Ufuk Vurdum tarafından, okul müdürlerinin yöneticilik konularındaki açık alanlarının tespiti, kendilerince ve başkalarınca bilinen yönlerinin geliştirilmesi, liderlik özeliklerinin arttırılması ile ilgili konular işleniyor.

Farklı eğitim bölgelerinden okul müdürlerinin bir araya geldiği “Etkileşim” toplantılarında maskeli davranışların doğal davranışlara dönüştürülmesi sağlanırken, toplantılar sonunda insanların birbirlerine bakış açılarının tamamen değiştiği gözleniyor. Olumsuz algılamalar yerini pozitif düşünceye bırakırken, kişilerdeki bireysel yetenekler de ortaya çıkıyor.

Etkileşim toplantılarında kendilerini daha iyi tanıma fırsatı bulduklarını belirten okul müdürleri, pozitif düşünme yeteneklerinin geliştiğini, eleştiri yapabilme konusunda özgüven kazandıklarını, okullarında yaşanan sorunlara karşı nasıl davranmaları gerektiği konularında yararlı bilgilere sahip olduklarını dile getirdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, yoğun programı arasında kaçırmamaya özen gösterdiği "Etkileşim" toplantılarını çok önemsediğini belirterek, bu toplantıların amacına uygun olarak devam etmesinden büyük memnunluk duyduğunu söyledi. Yazıcı, her grup için 10 hafta süren toplantıların eğitim yılı boyunca devam edeceğini belirtti.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
96a26af07066f5ce1b6564481e37327d@