Vali Atak'tan Anlamlı Teşekkür

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, 'Koruyucu aile eğitimi' tamamlayan 8 aileye teşekkür belgesi verdi.

Valilik makamında düzenlenen törende konuşan Vali Atak, koruyucu görevini üstlenen ailelere teşekkür ederek, bu davranışlarının gurur verici olduğunu söyledi. Atak, Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinden koruyucu aile sayısının artırılmasını isteyerek şöyle konuştu: "Kamuoyu bu konuda çok hassas. Ailelerin eğitim almaları bizi son derece sevindirmiştir. Toplumun temeli ailedir. Ailelerimiz ne kadar sağlam olursa onların yetiştirdiği çocuklar da o nisbette sağlam olur."

Devletin koruyucu ailelere bir takım küçük imkanlar sunmasının fazla bir şey ifade etmese de katkı mahiyetinde olduğunu ifade eden Atak, "Onların asıl olarak çocuklarımıza bakması, kendi evlatları gibi onları yetiştirmeleri taktire değerdir. Aileleri kutluyorum." dedi.

Sakarya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali İnan da ailelerin 8 hafta 'koruyucu aile eğitiminden' geçtiğini, uzmanlar tarafından çok güzel bir eğitim verildiğini anlattı. İnan; çocuk yetiştirme, bakımı, iletişim, koruyucu ailelerin hakları, sorumlulukları ve çocukta yaşanabilecek riskleri ortadan kaldırma konularında ailelerin eğitildiğini dile getirerek, "Keşke bu eğitimler sadece koruyucu aileler değil, bütün ailelere verilebilse. Çok faydalı olur." ifadelerini kullandı.

Koruyucu ailelerden birisi olan Funda Arslan, 20'li yaşlarda 3 çocuğu olduğunu belirterek, bir çocuğa da koruyucu ailelik yaptığını belirtti. Arslan, "Keşke bu eğitimi daha önce alsaydım. Daha farklı olurdu. Çok güzel ve faydalı bir eğitim oldu." değerlendirmesinde bulundu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]