Sokak ortasında üzerine benzin döktüğü kadını yaktı

Adapazarı İlçesi\'nde benzin dökülerek yakılan kadın ağır yaralandı.

Tığcılar Mahallesi Turan Caddesi Çetin Sokak\'ta dün gece 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, Aslı C. (25), evinin girişinde karşısına çıkan bir kişi tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı. Saldırgan olay sonrası kaçarken alevler içinde kalan Aslı C., çığlıklarını duyan esnaf tarafından yangın söndürücülerle müdahale edilerek söndürüldü. Ağır yaralanan kadın, çağrılan ambulansla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi\'ne kaldırıldı. Vücudunda üçüncü derece de yanıklar oluşan kadın, buradaki müdahalesinin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi\'ne sevk edildi.

Alevler içinde kalan kadını söndüren bir esnaf, yaşananları şöyle anlattı; "Ben \'kavga var\' diye çıktım. Bir kadın cayır cayır yanıyordu. \'Yaktılar beni\' diye bağırıyordu. Kurtarmak için uğraştık. Telaşa kapıldık. Yangın tüpüyle söndürdük. Söndürürken elim de yandı. Kimin yaptığını görmedik" diye konuştu.

Öte yandan polis, olayın şüphelisi olarak yaralı kadının üvey amcası T.B\'yi (37) arıyor.

Ağır yaralı olan kadının ifadesi alınamazken olayın nedeni araştırılıyor. Kadının eşinden boşandığı ve 2 çocuğunun bulunduğu öne sürüldü.
Sakarya'da üvey yeğenini benzin dökerek yaktığı öne sürülen kişi gözaltına alındı.

Tığcılar Mahallesi Turan Caddesi Çetin Sokak'ta dün gece üvey yeğeni Aslı C.'yi (25), evinin girişinde üzerine benzin dökerek yaktığı iddia edilen T.B.(37), Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. T.B.'nin emniyetteki ifadesinde yıllar önce emanet araçla yaptıkları kazadan dolayı yeğeniyle aralarında sorunlar olduğunu, bu nedenle olayı gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan T.B. adliyeye sevk edildi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen T.B., gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
Adapazarı’nın Tığcılar Mahallesinde 2013 yılının Mayıs ayında, üvey yeğeni Aslı C.’yi üzerine benzin dökerek yakan Tayfun B.’nin yargılanmasına devam edildi. Mahkemede, üç yeni tanığın ifadeleri dinlendi.

Sakarya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, maktül Aslı C.’nin yakını Hacer Çıranoğlu ile sanık Tayfun B. hazır bulundu.

Sanık Tayfun B., "Canavarca his veya eziyet çektirerek öldürme, tasarlayarak öldürme, tehdit, yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürme" suçlarından hakim karşısına çıktı.

Mahkemede, üç yeni tanığın ifadeleri dinlendi. Tanıklardan E.Ü., Tayfun'u tanıdığını belirterek "Arkadaşımın ağabeyidir. Aynı zamanda dostumdur. Aslı’nın Tayfun’u sürekli rahatsız ettiğini, kendisine çekmek istediğini biliyorum. Bundan Tayfun’un ailesi ve kendisi rahatsızdı. Bir gece 23.00 sıralarında Aslı’yı 4 erkekle sokakta gördüm. Yanındakilerle gezdiğini söyledi. Aslı’yı annesinin evine bıraktım. Tayfun ile Aslı arasında duygusal bir bağ yoktur. Aslı’nın Tayfun’a aşık olduğunu bilmiyorum” dedi.

"
Tayfun ile Aslı’nın tanıştıklarını da bilmiyorum"

Lokman K. ise verdiği ifadesinde, Tayfun B.’nin komşusu olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendisini bu nedenle tanırım. Benim manav dükkanım var. Dükkanda iken kızım, biri yanıyor yetişin diyerek bağırdı. Daha yeni yanmaya başlamıştı. Üstündekileri çıkardım. Beni yaktılar diye bağırıyordu. Yangın söndürücüyle söndürdüm. Olay yerinden motosikleti ile kaçan birini görmedim. Tayfun’u orada görmedim. Tayfun ile Aslı’nın tanıştıklarını da bilmiyorum.”

"
Aslı ile Tayfun arasında bir ilişki olduğunu bilmiyorum"

Mahkemeye katılan bir başka tanık ise, Tayfun'un anne ve babasıyla kaldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Daha sonra ilerideki mahalleye taşındılar. Aslı’yı daha önce Tayfun’la görüşmesinden dolayı tanıdım. Aslı ile Tayfun arasında amca-yeğen ilişkisi vardı. Bunun dışında bir şey olduğunu bilmiyorum. Mahallede komşular, birinin yandığını söyledi. Tayfun ile Aslı olduğunu bilmiyordum. Tayfun’un annesinin yanına gittiğim zaman öğrendim. Tayfun’un annesi bana, Aslı ile aralarında bir olay geçtiğini söyledi. Ama ayrıntı vermedi. Aslı ile Tayfun arasında bir ilişki olduğunu bilmiyorum.”

Mahkeme heyeti, tanıkları tek tek dinleyerek ifadelerini aldı. Mahkeme sanık müdafilerinin savunma yapabilmesi için davayı erteledi.

Olay, Tığcılar Mahallesi’nde Mayıs 2013 tarihinde meydana geldi. Tayfun B, üvey yeğeni iki çocuk annesi Aslı C.’yi sokak ortasında üzerine benzin dökerek yaktı. Ağır yaralanan genç kadın kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı, durumunun ağır olması nedeniyle İstanbul’da başka bir hastaneye sevk edildi. Genç kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
361b87c3e3268c20bf633d3294704c1c@