SAÜ Toyota El Ele

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Toyota Boshoku Türkiye arasında karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.

SAÜ Rektörlüğü'nde düzenlenen imza töreninde işbirliği metnine Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, Toyota Boshoku Türkiye adına Başkan Toshio Suzuki imza attı. İmza töreninde konuşan Durman, Bolonya süreci çerçevesinde üniversitenin yeni bir yapılanma süreci içerisine girdiğini belirterek, ders programlarının tüm sektörün kendi alanında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne göre belirleneceğini söyledi. Bu konuda Toyota Boshoku Türkiye'den destek beklediklerini belirten Durman, yapılan işbirliğinin her iki kurum açısından büyük yararlar sağlayacağını kaydetti.

Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Toshio Suzuki ise yaptığı konuşmada, üniversitelerde nitelikli insan gücü yetiştirmeye yönelik atılan adımlara destek olacaklarını belirterek, yapılan işbirliği ile ilk adımın atıldığını söyledi.

Yaşam boyu eğitim desteği kapsamında SAÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Toyota Boshoku Türkiye çalışanlarına, kurumsal, mühendislik ve teknoloji, bilişim teknolojileri, mesleki dil, liderlik ve profesyonel gelişim eğitimlerinin verilmesi kararlaştırıldı. Akademik İşbirliği ve SAÜ öğrencilerinin sosyal beceri kazanmalarına destek kapsamında Toyota Boshoku Türkiye personeli ile SAÜ yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ortak çalışmalar yapmaları, Mühendislik Fakültesi lisans öğrencilerinin (Metalurji ve Malzeme, Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Çevre Mühendisliği Bölümleri) Toyota Boshoku Türkiye'de iş programına uygun zaman ve alanlarda staj yapmaları, aynı zamanda Meslek Yüksek Okulları öğrencilerinin yarı zamanlı staj yapmalarına imkan sağlanıyor.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]