Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Muhtar Çelik'ten Gurbetçi Baklavacıya Hediye

Avustralya'nın Sidney şehri’nde yaşayan ve “Sevil Sweets” adlı tatlı imalatçısı olan Sakaryalı Zeki Çabuk, önceki gün Camili Muhtarı Yunus Özçelik’i makamında ziyaret etti.

Gurbetçi iş adamı Çabuk: “Ne kadar Avustralya’da yaşasak bile, kendi vatanımız gibi değil!”

TATLI

Yaklaşık 25 yıldır Avustralya'nın en eski yerleşim merkezlerinden olan Sidney şehri’nde yaşayan ve burada çift üniversite birden okuyan 23 yaşındaki kızı Sevil’in ismini taşıdığı “Sevil Sweets” adlı Baklava-Tatlı imalatçısı olan Sakaryalı gurbetçi iş adamı Zeki Çabuk (52); Camili’de arsa aldığı mahallesinin Muhtarı Yunus Özçelik’i ziyaret etti.

SEVGİ

Daha önce Ozanlar'da oturan ve bundan 25 yıl önce Avustralya'nın Sidney Şehri’ne yerleşerek iş kuran iş adamı Zeki Çabuk; kendi anne ve babasının ise Camili Mahallesi 1. Etap’ta oturduğunu söyledi. Ailesine yaptığı ziyaretle birlikte, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik’i de ziyaret eden iş adamı Zeki Çabuk, Camili’yi çok sevdiğini ve burada kendileriyle yakından ilgilenildiğini ifade etti.

HEDİYE

İş adamı Zeki Çabuk’un ziyaretinden dolayı büyük memnuniyet duyduğuna ifade eden Camili Muhtar Yunus Özçelik; biri hukuk, diğeri de insan ilişkileri olmak üzere çift üniversite birden okuyan 23 yaşındaki kızı Sevil Çabuk’a verilmek üzere çerçeveli Atatürk Posteri armağan ederek, Sidney’e buradan selam gönderdi.

Levent CANDAN / SAKARYA

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle