Sakarya'da ulaşım hatlarında yeniliklere gidiliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ulaşım hatlarında yeniliklere gitti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı vatandaşların talepleri ile 27, 20A ve 17 nolu hatlarda düzenleme yaptı. Yapılan çalışmayı kamuoyuna aktaran Daire Başkanı İsmail Yolcu, “27 numaralı Ofis Garajı-SAÜ Kampüsü hattımızın güzergâhı, ATSO evlerinden sonra "Doktorlar Sitesi, Bayraktepe Siteleri, Sakarya Şehitliği, Adapazarı-Serdivan Tapu Daireleri ve Gençlik Merkezinden" geçecek şekilde revize edilmiştir. Bu düzenleme neticesinde daha önce hiç bir toplu taşıma hizmeti bulunmayan ve vatandaşlarımızın 1 ila 1,5 km yürümek zorunda kaldıkları Bayraktepe ile Şehitlik ve Tapu Daireleri bölgesinde belediye otobüsleri hizmet verecek. Ayrıca bu bölgede oturan vatandaşlarımız tek vasıta ile aktarmasız bir şekilde Serdivan merkezine ve Serdivan Belediyesi’ne, Serdivan AVM ile Kampüse ulaşmış olacaklardır” diye konuştu.

20A numaralı hat düzenlemesini de açıklayan Yolcu, “20A Beşköprü-Ofis Garajı hattımız, 32 Evler’den sonra Hızırilyas’tan geçerek, Tunatan’dan Serdivan ve Kent Merkezi’ne ulaşacak şekilde güzergâhı revize edilmiştir. Bu düzenleme ile daha önce tek vasıtayla bağlı oldukları Serdivan ilçesine ve AVM\'ye ulaşamayan vatandaşlarımız da bu imkâna kavuşmuş olacaklardır” dedi.

Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu 17 numaralı hat ile ilgili olarak da, “Daha önce Adatıp-Güneşler arasında hizmet veren 17 numaralı hattımız, yeni gelişmekte olan ve henüz hizmet alamayan, Serdivan Sivritepe’deki Vişne Bloklarına kadar uzatılmıştır. Burada ikamet eden vatandaşlarımız artık tek vasıta ile "Adatıp, Serdivan Belediyesi, Serdivan AVM, Çark Caddesi, Atatürk Bulvarı, Ankara Caddesi ve Güneşler’e” ulaşabilme imkânına kavuşmuşlardır” şeklinde konuştu.

Ulaşım hatlarında iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini belirten İsmail Yolcu, “Hemşerilerimizin daha rahat ve konforlu ulaşım imkânlarından yararlanabilmeleri için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar devam edecek. Vatandaşlarımızın Akıllı Kart kullanmalarını özellikle rica ediyoruz. Toplu taşıma daha çok kullanıldıkça araçların sayısı ve niteliği de yükselecek ve trafik daha da rahatlayacaktır” ifadelerini kullandı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]