Kaynarca'da uzman doktor sıkıntısı çözüldü

Uzun zamandır uzman doktor sıkıntısı yaşayan Kaynarca İlçesi\'nde yeni atanan uzman doktorlarla sıkıntı giderilmeye başlandı.

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi\'ne ataması yapılan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhat Çetin ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Can görevlerine başladı.

Kaynarca’da özellikle şeker, tansiyon, mide ve solunum rahatsızlıklarının tedavisinde ihtiyaç duyulan ve bu hastalıklarla ilgili ilaç raporu düzenlenebilmesinde yaşanan eksiklikler İç Hastalıkları Uzmanı\'nın göreve başlaması ile giderilmiş oldu. 14 yaş ve üzeri dahiliye rahatsızlıklarına yönelik teşhis ve tedavi hizmetleri ile Uzm. Dr. Ferhat Çetin artık hafta içi hergün Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi\'nde hizmet verecek.

Çocuk hastaların teşhis ve tedavisinde Kaynarca’da duyulan ihtiyaç ve eksiklik de Çocuk Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Can’ın atanması ile giderilmiş oldu. Kaynarcalılar arık çocuk hastalıkları nedeniyle il merkezine gitmesine gerek kalmayacak. Atanan Uzm. Dr. Ahmet Can’ın emeklilik sonrası göreve dönüş yapan Adapazarı’nın ünlü çocuk doktorlarından olduğu öğrenildi.

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi\'nde hizmet veren doktorların branşları ve haftalık çalışma günleri ise şöyle: “Aile Hekimliği Uzm. Polikliniği: Uzm. Dr. Miray Soydanser Hafta İçi Hergün, İç Hastalıkları Uzm. Polikliniği: Uzm. Dr. Ferhat Çetin Hafta İçi Hergün, Çocuk Hast. Uzm. Polikliniği: Uzm. Dr. Ahmet Can Hafta İçi Hergün,, Genel Cerrahi Uzm. Polikliniği: Uzm. Dr. Kubilay Gündoğdu Pazartesi ve Cuma Günleri, Diş Tabibi: Dr. Yunus Emre Kartal Hafta İçi Hergün, ve Salı-Perşembe günleri saat 19.00’a kadar, Diş Tabibi: Dt. Furkan Burkay Gürel Hafta İçi Hergün, ve Salı-Perşembe günleri saat 19.00’a kadar hizmet verecekler.”
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]