Hendek'te Cumhurbaşkanı için gül bahçesi yapılıyor

Hendek genelinde yetiştirilen tüm güllerden alınan fidelerle oluşturulan Gül Bahçesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ithaf edilecek.

Hendek Bayraktepe Sosyal Tesislerinin hemen altındaki alana Gül Bahçesi yapan Hendek Belediyesi’nin hummalı çalışmaları ilçenin değişik bölgelerinde olduğu gibi burada da kesintisiz devam ediyor.

Şelale ve kamelyalarında olduğu dinlenme tesisi yeni görünümü ile farklı bir boyut kazanıyor. Şehitlik Anıtı ile yan yana konumdaki alana gül bahçesi yapacağını ilçe halkına açıklayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, oluşturduğu ekipler ile ilçeyi bahçe bahçe taradılar ve bütün bahçelerde mevcut bulunan gül fidelerinden vatandaşların gönül rızası ile verdikleri fideleri Hendek Belediye Garajı’nda oluşturduğu bahçede bahçıvanların gözetiminde yetiştirdi.

Yetiştirilen gül fidelerini kontrol eden Başkan İnci, “Oluşturacağımız gül bahçesini Cumhurbaşkanımıza ithaf edeceğiz. İlçemiz genelinde topladığımız güller bahçedeki yerini alacaklar, bu şekilde gül bahçemizde herkesin bir gülü olmuş olacaktır” diyerek ilçe halkına teşekkür etti.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]