Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

MHP, çarpıcı açıklamalar ve göndermeler yaptı

"Engellileri her sene görücüye çıkarmanın ne alemi var... "

Engelliler Haftası kapsamında ziyaretlerini sürdüren MHP’li üyeler, “Halkı dinliyoruz. Bir anne 23 yıl boyunca her yıl çocuğunun raporunun yenilenmesi için onu adeta görücüye çıkardığını söyledi. Bunun mantığı nedir? Bu konuyu ilgililere ileteceğiz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Garlı ve Selin Akar Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Beyazay Derneği ve Sevgi Çiçeği Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Engelli ailelerinin sorunlarını dinleyen MHP’li heyet çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendilerine iletilen konuları kamuoyu ile paylaşan Garlı ve Akar, “Engellilerin seslerine sadece belli günlerde değil, her gün kulak verilmeli. Bakın bir anne. Çocuğu engelli. 23 senedir çocuğunun her yıl raporunu yenilettiğini söylüyor. Bunun için çocuğunu da her yıl görücüye çıkarır gibi rapor almak için götürüyor. Bu konuyu araştıracağız. Bu durum bir ayıptır. Eğer engelliği iyileşecek bir durumu yoksa her yıl bu çocuğumuzu rencide etmenin ne anlamı var? Ayrıca illa bu gerekliyse heyet gelmeli bu çocuğumuzu evinde görmeli. Kimse engellilere yeni engeller çıkarmasın. Bu konunun takipçisi olacağız. İlgili birimlere ileteceğiz. Bu ayıbın son bulmasıiçin elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

“Engellilerle ilgili şenliğin tarihini bile yanlış yazan AKP’nin engellilerin sorunlarına nasıl sahip çıkacağı elbette soru işaretidir.”

Banu Garlı ve Selin Akar engelli ailelerin hayatlarına ilişkin başka çarpıcı detaylarda ortaya koyarak şunları kaydetti, “Çark Caddesi’nde bile engelli aileleri çocuklarıyla rahat alış-veriş yapamadıklarını söylüyorlar. Hala engellilere göre caddeler, sokaklar, dükkanlar hazır değil. Yine bu alanda engelli aileleri eğitimli bakıcı eksikliğinden yakınıyorlar. Bu konuda Sakarya Üniversitesi ile ortak bir çalışma genişletilerek yapılabilir. Yüzme havuzlarından kibarca kovulmadan, aksine desteklenerek yararlanmak istiyorlar. Kayıt doldu bahanesi istemiyorlar. Daha bir çok sorun var. ”AKP hükümetini de eleştiren Garlı ve Akar, “Hükümet süslü laflar yerine engellilere gerçekten sahip çıkmalı.” Diye konuştu. MHP’li heyet Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler şenliği ile ilgili yaptığı afişe göndermede de bulunarak, “Engellilerle ilgili şenliğin tarihini bile yanlış yazan AKP’nin engellilerin sorunlarına nasıl sahip çıkacağı elbette soru işaretidir.” diye konuştu.

Beyaz Ay Derneği Başkanı Ferruh Kaledibi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]