Hendekli 10 anne 2 Haziran'da umreye gidiyor

Hendek Belediyesi, Anneler Günü nedeniyle, anneleri Hendek Gençlik Merkezi’nde buluşturdu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü programında 10 çocuğu olan anneleri, Umre\'ye göndereceği sözünü veren Başkan İnci, umre programını da açıkladı.

Hendek Belediyesi düzenlenen anneler günü programı HGM’de yapıldı. Program yoğun katılımla gerçekleşti. Programa Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve anneler katıldı. Program Kur-an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Başkan İnci ve Başkan Sofu, masaları tek tek gezerek annelere karanfil dağıttı. Melek Nişancı Huzur Evi\'ndeki annelerin de katıldığı anneler günü programında günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yapan Başkan İnci, “Başbakanımızın ifade ettiği gibi, \'anneler ağlamasın\', ne olursa olsun annelerin gözü yaşlı olmasın. Yaşlı annelerin onun üzerinde duaları vardır” diyerek annesi ile arasında geçen anılarından örnekler verdi.

Onbeş senedir Hendek’in her bölgesindeki belediye hoparlöründen anonslar yapıldığına vurgu yapan Başkan İnci, “Allah’ın rahmeti, bereketi, selamı üzerinize olsun” sözünü anons ediyoruz. Hac farizesinde Hendek için Hendek halkı için dua ettim. Sizler de umreye ya da hacca gittiğinizde bizler için dua ediniz. Bizler Hendek’in yollarıyla, imar planlarıyla, sosyal ve kültürel tesisleriyle, çocuklarımıza dünya ve ahiret mutluluğu sağlamanın gayreti içerisindeyiz” diyerek, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde on çocuğu olan nanelere Umre sözü veren Başkan İnci, 2 Haziran’da anneleri Umre’ye göndereceklerini söyledi. Programda “Anneye Mektup” yarışmasında birinci olan Şeyma Güler’in, annesine yazdığı mektubu okuması, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Ardından Nagihan Çalışkan tarafından, “Sol Yanım Acıyor Anne” adlı şiir okundu.
Program sonunda annelere günün anısına kokulu sabun dağıtıldı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]