Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

İlçe Teşkilatı'nın gündeminde Sapanca Projeleri vardı

AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı Danışma Meclis Toplantısı yapıldı

İlçe teşkilat binasından düzenlenen toplantıya Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, Kadın ve Gençlik Kolları ile Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı açılışında konuşan İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, yürütülen sandık esaslı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bostancı, “Yönetim ve sandık kurulu üyeleri, mahalle ve sandık başkanları ile il genel ve belediye meclis üyelerimizle ortak çalışma yaprak görev dağılımı yaptık. Yakın bir zamanda da ziyaretlerimiz ve toplantılarımız başlayacak. Seçimlerde görev alacak tüm kademelerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ancak şunu belirtmek istiyorum üye çalışmalarında en zayıf ilçelerden biriyiz. Bu konudaki çalışmalarımızı biran önce hızlandırmamız gerekiyor” dedi. Bostancı konuşmasının devamında ilçe teşkilatının katıldığı programlar hakkında bilgiler verdi.

Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaların son noktaya geldiğini belirten Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu ise, “Bugün ilk tapu devirlerini aldık. Kestanelik mahallesine bazı siyasiler gidip öyle olsun böyle olsun diye insanları kışkırtıyor ancak iki gündür yazılmak için gelen birçok roman vatandaşımız var. Maalesef başvuru süreci bitti ancak 30-40 kişiyi bulan bu vatandaşlarımız için TOKİ ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sapanca’nın yüzde 98’inin kentsel dönüşüm olsun dediği bir yerde siz gidip olmasın deyip yüzde ikiye talip oluyorsanız sizin siyasi görüşünüz işte bu kadar olur. İnşallah bu ayın sonunda ilk kazmayı vuracağız” diye konuştu.

Sapanca AVM ile ilgili bilgiler de veren Uslu, “Sapanca AVM ile ilgili profesyonel bir firma ile anlaşma yaptık. Burada bulunan dükkanların kiralama ve satış bedellerini belirleyecekler. Orta kısımdaki kamulaştırma ile ilgili zannederim mahkeme kararını vermek üzere. Kamulaştırma işi bittikten sonra Büyükşehir Belediyemiz bu alan ile ilgili ihaleye çıkacak” dedi.

Konuşmalar sonrası soru cevap bölümüne geçilen toplantı basına kapalı olarak devam etti.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]