Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere eğitim

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından cezaevlerinde denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezaları toplum içerisinde infaz edilen hükümlülere yönelik Aile İçi İletişim Eğitimi düzenlendi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Şeniz Atan ve Psikolog Necla Karamaden’in de katılımıyla 2 Mayıs tarihinde Sakarya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimde sunum yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Aykul, “Aile İçi İletişim, Evlilikte Rol Dağılımı, Evlilikte Çatışma ve Çözüm Yolları” konularını içeren slayt sunum gerçekl,eştirdi.

35 hükümlünün katıldığı eğitimde Aykul, “Sağlıklı toplumun temelini sağlıklı aile oluşturur. İletişimin en sağlıklı şekli, söylenmek isteneni imalarda bulunmadan, karşıdakinin kişiliğine saldırmadan, kendi açısından rahatsız olunan konuyu anlatarak kurulan, doğrudan, net ve dürüst iletişimdir. Bütün bu ifade edilenlerin aynı şekilde dinleme becerilerinde de geçerli olması gerekmektedir. Sağlıklı iletişim, doğru ifade ve doğru dinleme ile mümkün olabilir” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]