Büyükşehir'den altyapıya modern tesis

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor altyapı antrenörleri ve sporcuları ile bir araya geldi.

Toçoğlu, “Biz Sakaryaspor ailesiyiz. Sizlere dışarıdan gelecek müdahalelere değer vermeyin. Siz daha işin başındayken sizin sırtınızdan geçinmek isteyen bir takım insanlara prim verirseniz çok erken kaybolursunuz. Sakaryaspor altyapısına modern bir tesis kazandırıyoruz. Projesini tamamladık, yakında ihalesini gerçekleştireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor altyapı antrenörleri ve sporcuları ile değerlendirme toplantısında buluştu. Serdivan Tunatan Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra İdari Menajer Mehmet Ali Çalışkan, Genel Koordinatör Tamer İlaçan, U- 14 antrenörü Murat Balaban, U-15 antrenörü Murat Özgen, U-16 antrenörü Özcan Zafer, U-17 antrenörü Tuncay Pamuklar, U-18 antrenörü Osman Kılıç, A-2 takım antrenörü İsmail Öz ve altyapı sporcuları katıldı.

"Herşey Sakaryaspor için"


Gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Genel Koordinatör Tamer İlaçan, altyapıda yer alan sporcular ile Sakaryaspor’un gelecekte daha iyi bir yerde olması için çalıştıklarını belirtti. Konuşmasının devamında verdiği büyük destek için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür eden İlaçan, “Her şey Sakaryaspor için. Bütün çabamız, uğraşımız Sakaryaspor’un gençleri için, yarın bu takımın kurtarıcısı olarak, bu sahnede yerlerini almaları için uğraşıyoruz. Bize bu sonsuz imkânları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve değerli ekibine hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Sakaryaspor’un kurtuluşu için gerekli kıvılcımı, ateşi Büyükşehir Belediye Başkanımız yakmıştır. Bu ateşi büyütecek olan sporcuların gayretidir. Sakaryaspor’un gençleri için uğraşıyoruz. Bu takımın gelecekte gerçek yerini alması için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

“Sezon başından beri her türlü desteği aldık"


Önceki yıllar ile bu yılki imkânları kıyaslayan İlaçan, “Sezon başından beri her türlü desteği aldık. Geçmişi de bir hatırlayın. Antrenmanda araba beklerdiniz, malzeme beklerdiniz, deplasmanlara gitmek için otobüs beklerdiniz. Şimdi böyle sorunlar yok. Her şey sizin için. Her şey sizin emrinizde. Amacımız, Sakaryaspor’un geleceğini kendi sporcuları ile kurtarmaktır. Sezon başında kurduğumuz U- 11, U- 12, U- 13 takımları, daha düne kadar Sakaryaspor’un çatısı altında yoktu. Bu takımlarımızı oluşturduk. Gerçek sporcuları bu takımlarımız içerisinde Sakaryaspor’a taşıyacağız. U- 14, U- 15, U- 16, U- 17, U- 18 ve A2 takımlarımızda toplam 168 futbolcumuz bu sezon içerisinde mücadele etmiştir. Sakaryaspor’un tarihinde ilk defa U- 16 takımımız, Türkiye ikincisi olarak bir büyük başarıya imza atmıştır. Bizleri bu başarıya taşıyan, bizlere bu özgüveni veren ve Sakaryaspor çatısı altında bizleri bir araya getiren, gelecek için bu hamleyi yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sakaryaspor\'un geleceği


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yürütülen çalışmaların Sakaryaspor yönetimi ile istişare edilerek gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Toçoğlu, “Sezon başında A takımımızın yaşadığı maddi zorluklar yüzünden, Sakaryaspor yönetimi ile anlaşarak altyapının tüm sorumluluğunu Büyükşehir Belediyesi olarak üstlendik. Sakaryaspor’un kurtuluşunu altyapının geliştirilmesi ile sağlanacağını biliyor ve bu kapsamda çalışmalar yürütüyoruz. Bizim tek amacımız Sakarya’nın gençlerine spor yapabilecekleri imkânları sağlamak ve bu sayede Sakaryaspor’un üst yapısına futbolcular yetişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

"Yeni tesislerin projesi Bakanlık\'ta"

Altyapı ve amatör branşlara gerçekleştirilen yatırımlara da değinen Başkan Toçoğlu, “Tesisleşme konusunda önemli adımlar attık. Yeni stadın ihalesini yaptık. İnşallah yeni Sakarya Stadı, bütün güzelliğiyle sizlerin hizmetine sunulmuş olacak. Amatör branşlara katkı sağlamak adına sentetik sahamızı hizmete soktuk. İnşallah çok kısa bir süre sonra, tamamen Sakaryaspor’un altyapısına ait yeni bir tesis inşa edeceğiz. Serdivan’da hayata geçireceğimiz tesislerin projesi Bakanlık\'ta. Serdivan Belediyemiz bu konuda üzerine düşeni yaptı. Önümüzdeki günlerde ihalesini gerçekleştireceğiz. Sizlerin gelişimi adına her türlü çaba ve gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Altyapıyı devralmalarının ardından iyi bir sezon geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bu sene bizim için çok önemliydi. Altyapıda güzel bir sezon geçirdik. Bu bir başlangıçtı. Altyapı ve üst yapı dağınık bir biçimdeydi, kısıtlı imkânlar ile faaliyet sürdüremezdi. Kurumsallaşmak adına attığımız adımlarla özellikle altyapımızda hocaları, takımları ve imkânları ile bu yıl ilk olmasına rağmen güzel bir sezon geçirdik. Önümüzdeki sezon eksikliklerimizi tamamlayarak, sporcularımıza daha iyi imkânlar sağlayarak bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

"Sporculuk ciddi iştir"

Konuşmasının son bölümünde sporcuların dikkat etmesi gereken hususlara değinen ve sporcuların dostlarının, ailelerinin ve menajerlerinin antrenörleri olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Sporculuk ciddi bir iştir. Eskiden futbolculara başka gözle bakılırdı ama şimdi toplumun en ahlaklı isimleri sporcular oldu. Artık anlayışlar değişti. Artık aileleriniz spor yapabilmeniz için sizlere her türlü katkıyı sağlıyor. Futbol, ağır işçiliktir. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor. Güçlü olmazsanız o rekabette kaybolur gidersiniz. Bir idealinizin, hedefinizin olması gerekir. Sizin dostunuz, aileniz, menajeriniz hocalarınızdır. Sizlere dışarıdan gelecek müdahalelere değer vermeyin. Her şeyin bir zamanı var. Siz daha işin başındayken sizin sırtınızdan geçinmek isteyen bir takım insanlara prim verirseniz çok erken kaybolursunuz. Sizlere en küçük katkısı olmayan, Sakaryaspor’un bu hallere düşmesine sebep olan kişilere asla prim vermeyin. Biz Sakaryaspor ailesiyiz. Sakaryaspor yönetimi ile paralel olarak çalışıyoruz, fikir birliği içerisindeyiz. Sizin iyiliğinizi isteyenler, bu ailenin içerisindeki kişilerdir. Her türlü fedakârlığı zamanı geldiğinde sizin için yaparız. Yeter ki siz bu işi hakkıyla yapacak seviyeye gelin. Bizim için başlangıç sezonu iyi geçti. İnşallah bundan sonra imkânlarımızı daha da geliştirerek yolumuza devam edeceğiz. Hocalarımızı ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Sizleri seviyoruz, kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]