Hendekli sporcu 81 ilden 81 yıldız projesine katılacak

2009 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül himayelerinde başlatılan projeye Sakaryalı sporcu da katılacak.

Eğitime katkı konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi arttırmak, bu konuda bireysel ve kurumsal açıdan topluma örnek olmak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine vurgu yaparak sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora dikkat çekmek ve anne-baba ve tüm ilgililerin desteğiyle gençleri spora teşvik etmenin amaçlandığı, “81 İlden 81 Yıldız” Eğitim Projesi kapsamında 2013 yılında Sakarya’yı SAÜ Spor Akademisi öğrencisi ve Hendek Belediyesi Karate Spor Kulübü sporcularından Dünya üçüncüsü Kerem Ali Zeren temsil edecek.

3 yıldan bu yana her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılan değerlendirme sonucunda Cumhurbaşkanlığı makamına gönderilen listede bulunan, Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya alarak göğsümüzü kabartan SAÜ öğrencisi Kerem Ali Zeren , Sakarya’yı projede temsil etme hakkı kazandı. Proje kapsamında Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde düzenlenecek olan bir takım etkinliklere katılacak olan Kerem Ali Zeren diğer illerden gelen yıldızlarla birlikte çeşitli aktivitelerde Sakarya’yı temsil edecek.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
365c17a9a5675e70f5bcfa7d30fc6b02@