Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Bu cihaz sayesinde hastalıklar daha kolay teşhis edilecek

Yenikent Devlet Hastanesi yüksek teknolojik özelliklere sahip yeni tomografi cihazı ve ultrason cihazıyla çekimlere başladı.

Yeni temin edilen bilgisayarlı tomografi cihazı maksimum sayıda hastaya daha konforlu hizmet sunarak hızlı ve doğru tanı konulmasını sağlayabiliyor. Yenikent Hastane Yöneticisi Op. Dr. Murat Akgül, yeni tomografi cihazı ile birlikte hastanelerine orta-ileri düzey ultrason cihazının da temin edilmesinde girişimlerde bulunan Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’a teşekkür ederek tomografi cihazının hizmet kalitesiyle ilgili bilgi verdi.

Kısa sürede daha fazla hastaya hizmet


Hizmet kalitelerinin arttığını ifade eden Op. Dr. Akgül, “Yeni cihazımız 360 derecelik rotasyonda 16 kesit alabilmektedir. Çoklu kesit özelliğiyle hızlı ve doğru tanı koydurmada çok daha etkilidir. Daha az ışınla daha hızlı çekim yapabilen cihazımız, Thorax, Beyin, Pulmoner, Alt Extremite, Venöz ve Periferik Anjiyo tetkiklerini de damar içine tel göndermeden gerçekleştirebilmektedir. Yeniden yapılandırma sistemi, saniye başına 15 görüntü alımına kadar hız kazandırarak hasta akışını hızlandırmaktadır. Artık daha fazla hastaya daha kısa sürede hizmet verebileceğiz” diye konuştu.

Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam da yaptığı açıklamada; “Sağlık konusu yüzyıllardır insanoğlunun en büyük meselesi. Günümüzde tıbben pek çok teknolojiye sahip olsak da gelecekte daha fazlasının bizi beklediğini biliyoruz.  Cihazımız maksimum sayıda hastaya hizmet sunabilmek için yoğun iş yüküne dayanıklı en son yazılım, donanım ve yeniden yapılandırma teknolojisi ile tasarlanmıştır. Zaman içerisinde sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek halkımıza hızlı ve daha kaliteli hizmet sunabilmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]