"Cankurtaranlar yok, denize girmeyin" uyarısı

Karadeniz sahilinde son 4 ayda yüzme bilmeyen ve boğulmak üzere olan bin 630 kişiyi cankurtaranlar kurtardı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sezonun sona ermesi ile birlikte cankurtaranların sahilden çekildiğini belirterek, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, kuzey sahillerinde başlatılan sahil güvenlik çalışmalarının sona erdiğini söyledi. Aracı, yaptığı açıklamada, sezonun sona ermesi ve bölgeden cankurtaran ekiplerinin çekildiğini, bu sebeple vatandaşlara can güvenlikleri açısından denize girmemeleri konusunda uyardı. Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde yaz sezonunda bin 630 vatandaşın boğulmaktan kurtarıldığı bilgisini veren Arancı, “Karadeniz sahillerimizde yaz sezonu süresince herhangi bir boğulma olayı yaşanmaması için profesyonel ekiplerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın bilinçlendirme noktasında kuzey sahillerimizin tamamında broşürler dağıttık. Kumsala yakın ve tehlike arz eden bölgelere de uyarıcı tabelalar astık. Can kayıplarının yaşanmaması için gerekli tüm çalışmaları eksiksiz yerine getirdik” ifadelerini kullandı.

Arancı, muhtemel boğulma olaylarına karşı anında müdahalelerde bulunduklarını, iki adet zodyak bot, bir adet ATV aracı, 7 adet jetski, 26 adet gözetleme kulesi ve 45 cankurtaran personelle görev yaptıklarını vurguladı. Ekibin büyük bir özveri ile görev yaptığını dile getiren Arancı “4 ay önce ‘yüzelim ama üzmeyelim’ diyerek açtığımız sezonu başarılı bir şekilde tamamladık. Tüm ekibimizi tebrik ediyorum.” dedi.

"Cankurtaranlar yok, denize girmeyin uyarısı"


Vatandaşları, sezon dışında denize girmeme konusunda uyaran Arancı, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu konu çok önemli ve geri alınamayacak kayıplara sebep olabilir. Bu konuda duyarlılık bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki sezonda profesyonel ekibimiz ve modern araç filomuzla vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.”

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
ca4bf7841aa0dd35638d7362b8b06d50@