Başkan Duran'dan Sevgililer Günü Kutlaması

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle, Mahalle Eğitim Merkezi kursiyerlerini eşleri ile birlikte AKM'de ağırladı. Başkan Duran, “Sevgi doğumla birlikte insanın kalbine atılmış bir tohumdur. Onu hayat yolunda emekle ve umutla büyütür ve çoğaltırız. Allah, sevgi dolu kalplerin sıcaklığıyla yaşamayı bizlere nasip etsin” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, eşi Nesrin Duran'la birlikte, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle, Mahalle Eğitim Merkezi kursiyerlerini AKM'de ağırladı. Adil-Filiz Barınır, Fuat-Sevgi Arda, Hidayet-Döndü Ulukan, Zeki-Feride Aslan, Mehmet-Okay Ökten, Saim-Rakibe Afacan, Bayram-Melek Tarakçı, Aysel-Kemal Yavuz ve Hayriye-Atilla Ferah çiftleriyle bir araya gelen Başkan Aziz Duran, katılan çiftlere hediye paketi ve çiçek takdim etti. Başkan Duran, ilk çiçeği ise eşi Nesrin Duran'a verdi.

Eşine çiçek verirken katılanlar tarafından ayakta alkışlanan Duran, sevginin her gün yaşanması gerektiğini söyledi. Duran, “Sevgi doğumla birlikte insanın kalbine atılmış bir tohumdur. Onu hayat yolculuğumuzda gözyaşıyla, emekle ve umutla büyütür ve çoğaltırız. Elbette sevgiyi bir güne indirmemeli her gün yaşamalıyız. Allah nice yıllar bu güzel şehirde gülen yüzler ve sevgi dolu kalplerin sıcaklığıyla hep birlikte yaşamayı bizlere nasip etsin” diye konuştu.
Dilmen Mahalle Eğitim Merkezi
'nde öğrenim gören Atilla Ferah, Başkan Duran'a kendisinin yaptığı işlemeli vazoyu hediye etti. İlgisinden dolayı Başkan Duran'a teşekkür eden Atilla Ferah, "Bizleri çok mutlu ettiniz. Bu güzel ortamdan dolayı çok teşekkür ediyoruz"
dedi.

Programa katılan çiftler,
nasıl evlendiklerini ve evliliklerinde yaşadıkları maceraları anlattılar. Kendisinin aslen Eskişehirli olduğunu söyleyen Döndü Ulukan, “Ben emekli öğretmenim. Eşimle 1971 yılında tanıştık. 1971 yılında Akyazı'nın Pazarcık köyüne tayinim çıkmıştı. Eşimle orada tanıştık ve sonra Sakarya'ya gelin geldim. Eşime o günden bu yana büyük sevgi besliyorum. Ama benim bir başka sevdam daha var. O da Sakarya sevdası
diye konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
94523d3dbcc423f3e38217c43b678946@