Bir Aşk Hikayesi

Tatil için gittikleri Muğla'da kaldıkları otelde diyalize bağlanırken tanışan böbrek hastası çiftin aşkları, evlilikle noktalandı.

Adapazarı'nda yaşayan böbrek hastası Ahmet Güneş (30) ile Zonguldaklı böbrek hastası Emine Özdemir (30), tatil için gittikleri Muğla'nın Datça ilçesinde tanıştı. Kaldıkları otelde diyalize bağlanan Ahmet Güneş ile Emine Güneş bir görüşte birbirlerine aşık oldu. Çiftin diyalizde başlayan aşkları 9 ay sonra evlilikle noktalandı. 2,5 yıldır evli olan Güneş çiftinin tek dileği böbrek nakli olabilmek. Haftanın 3 günü birlikte diyalize bağlanan çift, Sevgililer Günü'nde de diyalize birlikte bağlandı. Güneş çifti hastalıklarının getirdiği güçlüklere birlikte göğüs geriyor.

10 yıldır böbrek hastası olduğunu söyleyen Ahmet Güneş, bir vakıf aracılığıyla gittiği Datça'da kendisi gibi diyalize bağlanan eşiyle tanışmasının ardından hayatının değiştiğini belirtti. Tarif edilemez bir mutluluk yaşadıklarını anlatan Güneş, hastalıklarının kendilerine engel olmadığını vurguladı. Güneş, şöyle konuştu: "Ben bir vakıf aracılığıyla Datça'ya tatile gittim. Eşim de arkadaşlarıyla Zonguldak'tan tatile gelmiş. Aynı otelde diyalize bağlanıyorduk. Kendisi diyalizde hemşirelere yardımcı oluyordu. Orada dikkatimi çekti. Sevdim ve tanıştık. Evlenmeye karar verdik. 9 ay sonra da evlendik. Düğünü Adapazarı'nda yaptık. Mutluyuz. Sevgi iyi bir duygu, tarfi edilemez. Evliliğimizden şikayetimiz yok. Ancak ikimiz de böbrek nakli bekliyoruz. İnşallah bize uygun böbrek bulunur. Hayatımız daha da güzelleşir."

7 yıldır böbrek hastası olduğunu ifade eden Emine Güneş, ilk başta hastalıklarının evliliklerine engel olabileceğini düşündüğünü ancak evlendikten sonra bu düşüncenin yanlış olduğunu gördüklerini dile getirdi. Eşi gibi kendisinin de evlilikten sonra yaşama bağlandığını kaydeden Güneş, "İlk tanışmamızda ben de eşimi çok sevdim. Tanıştıktan sonra hayatım çok değişti. Evlilik teklifi aldığımda ben de biraz korku vardı. Hasta olduğumuz için evliliği sürdürebilir miyiz diye düşünüyordum. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Şimdi çok mutluyum." diye konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]