Uzan'ın Çiftlik Davası Sürüyor

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ve 21 adamının yargılanmasına dün devam edildi.

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ve 21 adamı hakkında, Sakarya'nın Pamukova ilçesine bağlı Bakacak Köyü'ndeki çiftliğe 2004 yılında baskın düzenledikleri iddiasıyla açılan davanın görüşülmesine devam edildi.

Uzan ailesinin eski çiftliğinin, Cem Uzan ve 21 adamı tarafından basılmasıyla ilgili Pamukova Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam eden dava, çiftlikte bulunan ve VHS kasede kaydedilen güvenlik kameralarının çözümünün yaklaşık bir yıldır yapılamaması nedeniyle karara çıkamıyor.

Son olarak Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı'na gönderilen kasetlerin çözümü, "Kasetlerin çözümü uzun sürer. Çözüm istenilen bölümlerin belirtilmesi" talebi nedeniyle yine yapılamadı.

Jandarma Kriminal Dairesi Başkanlığı'nın talebi üzerine mahkeme, Kriminal Dairesi Başkanlığı'na olay günü villaya giriş çıkış yapanlara ilişkin görüntüler, bina ve çevresinde kazı veya diğer faaliyetleri kimlerin yaptığına dair kayıtların çözümünün yapılması için talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cem Uzan'ın eski çiftliklerindeki güvenlik kamera kayıtlarına TMSF 2004 yılındaki baskında el koymuştu. Süren yargılama sırasında da kasetler Pamukova Cumhuriyet Savcılığı adli emanetinde bulunmuştu. VHS kasede kaydedilen ve 2 kasetten oluşan görüntüler sıkıştırılmış görüntü olduğundan çözümü yapılamadı.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
6d0ae795273286f7e26d23dfaa676cac@