Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Ayşenur İslam, geçici kabinede yer almadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim hükümeti için görevlendirdiği AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim hükümetinin bakanlarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, geçici kabinede yer almadı.

Geçici hükümetin kurulması sebebiyle görevini devredecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam yazılı bir açıklama yaptı.

Bakan İslam yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, daha sonra da Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından şahsıma emanet edilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevimi bugün ülkemizi seçime götürecek olan hükümete devrediyorum. Ülkemizin ekonomi, siyaset, sosyal yardım, sağlık, ulaşım, eğitim ve demokrasi alanlarında çağ atladığı, Türkiye’nin son 13 yılda dünyada söz sahibi olduğu bir dönemde AK Parti hükümetlerinde görev almaktan, milletime hizmet etmekten büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Yaklaşık 20 ay süren bakanlık görevimiz süresince elimizden gelen gayreti göstererek, devraldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşımak için çalıştık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan kadın, çocuk, yaşlı, engelli, gazi, şehit yakınları ve sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı başımızın tacı olarak kabul ettik. Bu şuurla ben ve çalışma arkadaşlarım bakanlığımızın ilgi alanlarından birini diğerinden daha önemli ya da daha az önemli diye ayırmadan proje ve politikalar ürettik. Bakanlığımızın kurulduğu günden bu yana merkez ve taşra teşkilatımız, hizmet ettiğimiz sahanın hassasiyetinin bilincinde ve bu sorumluluk anlayışı ile vazifelerini yerine getirmektedir. Üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir azim ve gayretle çalışan mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki ülkemizin uluslararası rekabet yarışından kopmadan, hızla koşabilmesi için her şehrimizin bu yarışın içinde olması ve hızlı koşması gerekir. Bu bilinçle Sakarya’mızın her alanda gelişmesi, büyümesi ve yenilenmesi için yapılan her projede elimizden geldiği ölçüde destek olmaya çalıştık. Ülkemize ve şehrimize hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah’a hamd ediyorum. Güzel şehrim Sakarya’nın ilk kadın milletvekili olma şerefini bana yaşatan sevgili hemşehrilerimle yol arkadaşı, kader ortağı olmaktan, desteklerini her an yanımda hissetmekten, sizlere hizmet etmiş olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. 13 yıldır AK Parti’yi her seçimde destekleyen Sakarya’mıza gönülden teşekkür ediyorum. Biliyor ve inanıyorum ki 1 Kasım 2015 seçiminde de Sakarya’mız bizi yine yalnız bırakmayacak, ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlara izin vermeyecek. Bizler de tüm AK Parti mensupları olarak Sakarya’mızı mahcup etmemek için üstün bir gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla yeni dönemin ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

İşte yeni bakanlar kurulu:


Başbakan: Ahmet Davutoğlu

Başbakan Yardımcısı: Tuğrul Türkeş

Başbakan Yardımcısı: Cevdet Yılmaz

Başbakan Yardımcısı: Yalçın Akdoğan

Başbakan Yardımcısı: Numan Kurtulmuş

Çevre ve Şehircilik Bakanı: İdris Güllüce

Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekçi

İçişleri Bakanı: Selami Altınok

Milli Savunma Bakanı: Vecdi Gönül

Maliye Bakanı: Mehmet Şimşek

Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Cağatay Kılıç

Gümrük ve Ticaret Bakanı: Cenap Aşçı

Dışişleri Bakanı: Feridun Sinirlioğlu

AB Bakanı: Ali Haydar Konca

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Ahmet Erdem

Enerji Bakanı ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Ali Rıza Alaboyun

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Feridun Bilgin

Avrupa Birliği Bakanı: Ali Haydar Konca

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu

Kalkınma Bakanı: Müslüm Doğan

Adalet Bakanı: Kenan İpek

Kültür ve Turizm Bakanı: Yalçın Topçu

Bilim ve Sanayi Bakanı: Fikri Işık

Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu

Kültür ve Turizm Bakanı: Yalçın Topçu

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Ayşen Gürcan

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Kudbettin Arzu

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]