Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Serdivan Kafeler Caddesi yenileniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme projelerinin bir yenisini Serdivan Kafeler Caddesi’nde başlattı.

Kafeler Caddesi’nde yenileme çalışmalarının başladığını duyuran Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “900 metre uzunluğundaki arterin genişliğini 16 metreye çıkaracağız. Bölgenin tamamında kaldırım ve yürüyüş yolları yenilemelerini de gerçekleştireceğiz” dedi.

Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Daha önce de kamuoyu ile paylaşmıştık. Serdivan Bağlar Caddesi, bilinen adıyla Kafeler Caddesi’nde, gerekli iyileştirme çalışmalarını başlatıyoruz. Bu kapsamda 900 metre uzunluğundaki arterin genişliğini 16 metreye çıkaracağız. Bölgenin tamamında kaldırım ve yürüyüş yolları yenilemelerini de gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Kafeler Caddesi’ne Yeni Yüz

Oktar şunları söyledi; “Şehir içi ulaşımda önemli yeri olan güzergâhlarda gerekli yenileme ve tasarım çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kısa süre önce Sakarya, İtfaiye ve Adnan Menderes Caddeleri; Yuvam, Şal ve Dar Sokaklarda çalışmalarımızı tamamlamış, bölgeleri yeni yüzlerine kavuşturmuştuk. Şimdi de Serdivan için yeri oldukça önemli olan Kafeler Caddesi’nde gerekli yenilemeleri hayata geçiriyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarına başladı.”

Kavşaklar Yenileniyor

“Peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanacağı bölge daha modern bir görünüme kavuşacak. Ayrıca güzergâhta başlattığımız proje ile Serdivan Belediyesi hizmet binası ve Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü önlerindeki kavşaklarda da gerekli yenilemeler yapılacak. Yine güzergaha yakın bir arterde yeni bir bulvar çalışması başlattık. 7. Cadde’de de çalışmaların tamamlanması ile Serdivan değer kazanmaya devam edecek.”
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]