4 Kişiye Umut Olacak

Sapanca ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve dün akşam beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki Gökhan Halil'in organları ailesi tarafından bağışlandı.

Adapazarı Şehit Ali Borinli İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Gökhan Halil, aldığı takdirnameyi dedesi Mehmet Koçak'a göstermek için bisikletiyle giderken 28 Ocak günü Sapanca-Kırkpınar yolunda bir otomobilin altında kalarak ağır yaralandı. Toyotasa İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne kaldırılan Gökhan'ın dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Gökhan'ın annesi Fatma hanım ve babası Yusuf Halil, oğullarının organlarını bağışlamaya karar verdi.

Gökhan'ın karaciğer ve kalp kapakçıkları Florence Nightingale, bir böbrek ve korneaları Çapa Tıp Fakültesi, diğer böbreği ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderilecek.

Rusya'da işçi olarak çalışan ve oğlunun kaza geçirdiği haberi üzerine Türkiye'ye dönen baba Yusuf Halil, üzgün olduklarını belirterek, "Oğlum dedesine, aldığı takdirnameyi götürmek isterken otomobil çarpması sonucu ağır yaralandı. Dün akşam beyin ölümü gerçekleşti. Organlarını bağışlamaya karar verdik. Oğlumuzu kaybettik ama onun organlarıyla birkaç kişinin yaşamasına vesile olmak istedik" dedi.

Dede Mehmet Koçak ise, "Bana takdirnamesini getirmek için bisikletiyle yola çıkmış. Otomobilin çarpması sonucu yaralandı. 20 tane torunum var. Ama o bambaşkaydı. Çok severdim kendisini" diye ağladı.

Florance Nightingale Hastanesi doktorlarından Murat Dayangaç da, Gökhan'ın organlarının alınması için yapılacak ameliyata katılmak üzere geldiğini söyleyerek, "Karaciğer ve kalp kapakçılarını Florence Nightingale Hastanesi'ne, böbreklerinden biri ile korneaları Çapa Tıp Fakültesi'ne, bir böbreği ise İzmir'e Ege Üniversitesi'ne gönderilecek. Organ bekleyen binlerce hasta var. Gökhan'ın organları uygun kişilere nakledilecek" diye konuştu.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]