Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

SATSO'dan izin belgesi çağrısı

 01/05/2021 15.50
SATSO'dan izin belgesi çağrısı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, e-devlet üzerinden çalışma ve muafiyet belgeleri alınmasında sorunlar yaşandığını belirterek, görev belgesi formunun firmalarımızca doldurularak, kısıtlama bitene kadar geçerli olmasının daha faydalı olacağını ifade etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  tam kapanma kararı ile birlikte çalışma ve muafiyet belgelerinin  E- devlet üzerinden alınması konusunda bir takım sıkıntıların  üyeler tarafından dile getirildiğini belirterek, çalışma izin belgelerinde yaşanan süreç ile ilgili değerlendirmede bulundu.

E-DEVLET SİSTEMİ

Başkan Altuğ şunları ile getirdi: “29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘tam kapanma’ kararının ardından çalışma muafiyet belgelerinin kişisel başvuru ile E-Devlet sistemi üzerinden alınacağı duyurulmuştur. Çok sayıda çalışanın E-Devlet şifresinin olmaması veya sistemi daha önce kullanmamış olmaları ayrıca yoğun talebin sistemin kilitlenme ihtimalini de beraberinde getirmesi üretim kaybına ve ihracat gecikmelerine sebebiyet vermektedir.

NACE KODU UYUMSUZLUĞU

Bunun yanı sıra üretim yapan firmalarımızın belirtilen NACE kodlarında yer almaması, birden fazla NACE koduna sahip üyelerimizin üretim kısmı NACE koduna sahip üyelerimizin üretim kısmı NACE kodlarının sistemde gözükmemesi ve NACE kodu uyumsuzlukları gibi sorunlar da kentimizin üretim ve dış ticaretini sekteye uğratacaktır.

KISITLAMA BİTENE KADAR SÜRESİZ

Bu kapsamda üretim yapan ve üretime tedarikte bulunan firmalarımızın işlerinin salgın döneminde kolaylaştırılması amacıyla üretim ve çalışma izinlerinin e-Devlet yerine genelgenin 5’inci maddesinde belirtilen ve örneği Ek-1’de sunulan görev belgesi formunun firmalarımızca doldurularak çalışan ve firma yetkilisi tarafından imzalanıp kısıtlama bitimine kadar süresiz olarak geçerli olacak şekilde düzenlenebilmesi tedarik zincirinin sorunsuzca sürdürülebilmesi açısından önem arz etmektedir.”
 

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

G. İz
6 gün önce
Başkanım evet sistem calışmıyo kimse işi bilmio memur arkadaşlar bile bilmio. İzinleri tazeledik ama. Kısıtlama günü kimse bilmio dediğiniz gibi olsun
Osman kocabaş
5 gün önce
Ben Bolu da selbescalişiyoru yani hamal işleri yapıyor un yem kömür yani genel tüm.hamal işleriyapiyon herhan gi.belgem.yok ondort.yil.bakur ödeyon.bolu valilik arayın izin vermiyor.yardimyok. ben 0leyimmi no olacak.bizim halerimiz yetkilerden izin alınma.yardim bekliyorum ödemeler yüksek Mevla.
Bekir uzunoğlu
5 gün önce
Sayın müdürüm çok doğru düşünüyorsunuz