• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Sakarya'da yılın düğünü! Toçoğlu, oğlunun nikahını kıydı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun oğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca’nın kızı muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun avukat oğlu Gani Toçoğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca’nın Tıp Fakültesi mezunu kızı Merve Topaca'nın düğünü Sakarya'daki bir restoranda gerçekleştirildi.

Düğün öncesi şehirde çok sıkı güvenik önlemleri alınırken, düğüne Eski Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, eski bakanlar, siyaset  ile iş dünyasından çok sayıda isim ve davetliler katıldı.

Genç çiftin nikahını Başkan Zeki Toçoğlu kıyarken, çiftin nikah şahitleri Eski Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Genç çifte evlilikle ilgili tavsiyelerde bulunan Yıldırım, "Evlilik uzun ince bir yoldur, telaşlanmayın bu yolları sizin için uzun duble yol haline getirdik." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuk tavsiyesini hatırlatan Yıldırım, "Malum, bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, gerisi Allah Kerim diyoruz. Rabbim bu gençlerden ülkemizi, milletimizi seven evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin. Ben buraya yeni dede olmuş bir şahit olarak da geldim. Bugün de bizim bir torunumuz dünyaya geldi. Rabbim bütün evlatlarımızın bahtını açık eylesin." diye konuştu.

Damat Gani Toçoğlu'na evliliğin sırrını soran Yıldırım, "İtaat et, rahat et. Sen de havaya girme hanım. Sen de peki demesini bileceksin. Birbirinize hiddetlenince 'peki' diyeceksiniz, gül gibi geçinip gideceksiniz." ifadelerini kullandı.

Düğün törenine, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Sakarya milletvekilleri, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ile sanat, siyaset ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

zgr
1 yıl önce
kadın rahibeye benziyor