Demokrasi Meydanı'nda çalışmalar başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek yenileme çalışmalarının gelecek hafta başlayacağını duyurdu.

1. Etap yenileme çalışmalarının kısa süre önce ihalesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Toçoğlu, yer tesliminin ardından yenileme çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Toçoğlu, meydanın Türkiye’ye örnek bir proje olacağını da açıklamalarına ekledi.

Yer teslimi yapılıyor

Başkan Zeki Toçoğlu, “Demokrasi Meydanımız için yenileme çalışmaları gerçekleştireceğimizi duyurmuş, vatandaşlarımızın ve STK’larımızın görüşlerini aldık, projemizi hazırladık. Projemizin 1. Etap ihalesini de kısa süre önce gerçekleştirdik. Şimdi ise yer teslimini yapacak ve hemen ardından çalışmalarımızı başlatacağız. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu güzel çalışmamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yeşil alanlar artacak


Başkan Toçoğlu, 1. etap kapsamında yapılacak çalışmalara da açıklamalarında yer verdi. Toçoğlu, “Daha öncede ifade ettiğimiz gibi projemizin içerisinde Akıllı Şehir Uygulamaları bulunacak. Ayrıca yeşil alanları da arttıracağız. Meydandaki kot farkı da ortadan kalkacak. Aydınlatma, oturma alanları, kafe, sosyal alanlar yine projemizin içerisinde yer alacak. Katlı Pazar Yeri önündeki yapıyı da kaldıracağız. İnşallah hemşehrilerimizin keyifli vakitler geçirdiği, şehrimizin vitrini olacak bu özel çalışmamız Türkiye’ye örnek olacak” dedi.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
8a937c5aa2cb50c3af250bae74714af8@