• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

Mahkeme çevre katliamına 'dur' dedi

Pamukova Ağaççılar Mahallesi'nde açılacak olan taş ocağı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından "ÇED gerekli değildir" kararı alınmıştı. Bölge halkı mahallelerinde taş ocağı açılmasına ve bu kararın alınmasına tepki göstermişti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün almış olduğu karar sonrası Pamukova Belediyesi mahkemeye başvurarak karara karşı çıktı.

Sakarya 2. İdare Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme heyeti "ÇED gerekli değildir " kararının iptaline karar verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, "Göreve ilk geldiğimizde sorun olarak karşımıza çıkan Ağaççılar mahallemizde açılacak olan taş ocağının çevreye vereceği zararı düşünerek yürütmenin durdurulması için hukuk yoluna başvurmuştuk.İlgili firmanın aldığı “ÇED gerekli değildir” raporu Sakarya 2.İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir. Bu kararla taş ocağının açılmama ihtimali daha da güçlenmiştir.Bizler bu güzel ilçemiz için daha önce de söz verdiğimiz gibi gecemizi gündüzümüze katmaya, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun Pamukova" dedi.


Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun