Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'da branda yaptırmak, belki tente yaptırmak istiyorsunuz. Belkide çadıra ihtiyacınız var. Ya da bir kış bahçesi yaptıracaksınız. O zaman firmalarımızı inceleyin.

Birçoğumuz ilkbahar yağmurlarına az veya çok yakalanmışızdır. Bu, Sakarya gibi yağışı bol bir yörede daha da kaçınılmaz olur. Bundan onlarca yıl önce Sakarya’da çadır, en basit ve ucuz doğal şartlardan korunma yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. Günümüzde Sakarya’da branda dendiği zaman aklımıza Sakarya’nın tente ve çadırı da gelmiyor değil.

Branda, soğuk kış günlerinin gökyüzünden aheste aheste aşağı doğru süzülen beyaz kristallerinin, tüm hayatımıza sunduğu mutluluğu biraz daha artırmak için kullandığımız bir ürün.  Endüstride akrilik, polyester, tekstil malzemeleri ve benzeri türev bileşenlerin farklı miktar ve kombinasyonlarda bir araya getirilmesi ile elde edilmekte.

Çarşıda rehavet içinde gezine gezine, neredeyse tüm vitrinleri baştan aşağıya süzerek geçirdiğimiz bir alışveriş turunda aniden bastıran bir sağanak yağmur altında hepimizin gayri ihtiyari yaptığı davranıştır mağaza önünde duran açık bir tente aramak. Sığınabileceğimiz bir çadır altı bulabilmek.

Branda, yağmur ve kar altında sizi koruyan, tüm olumsuz dış şartlardan izole edip ayıran kumaş tarzı bir malzemedir ancak ondan daha ağır ve yoğunluğu fazladır. Bu malzeme alınır, usta ellerde ve uygun makinelerde tente haline çevrilir. Bahçe kafeterya veya balkon gibi mekanlarda açık alanlardan daha fazla yararlanmayı mümkün kılar.

Sakarya’da, brandanın tente ve çadır halini alıp farklı mekanlar ve alanlarda yarar sağlamasına dönük faaliyette bulunan irili ufaklı birçok işletme mevcut. Gündelik hayatımızda bireysel veya aile ihtiyaçlarına dönük olarak çalışmalarını yürütenler de mevcut, spor salonları, halı sahalar ve hatta küçükbaş büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığı, bir uygulamada bin metrekarelerle ölçülen alanları kapatan firmalarımız da var.

Bu ürünlerin kullanıcılarına sunduğu avantajlarının başında öncelikli olarak maliyet avantajı geliyor. Bununla birlikte zamandan tasarruf da yadsınamaz öneme sahip. Düşünsenize; yüzlerce metrekarelik bir alanı kapatıp olumsuz dış şartlardan izole etme planınızda ya betonarme, demir konstrüksiyon veya ahşap yapı gibi kalıcı bir binayı orta vadeli bir zaman zarfından inşa etmek zorundasınız veya bu ihtiyacınızı daha kısa sürede daha da az bir maliyetle ve daha pratik yoldan halledebilirsiniz.

Elbette kim olsa ikinci şıkkı seçip malzeme olarak brandayı seçer ve yerinin büyüklüğü ile orantılı olarak çadırını inşa ettirir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi, Sakarya’nın branda üreticileri ve tente çadır imalatçısı firmalarımız yetkinliklerini referanslarıyla perçinlemekteler. Sitemizden de bu firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay…