Yemek Yarışması Yenikent'te Başladı

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, güzel yemek yapma yarışması, Yenikent'te başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Sakarya 4. Yemek Yarışması' başladı. İlk olarak Büyükşehir sınırları içerisindeki ilçelerde gerçekleştirilecek olan güzel yemek yapma yarışmasının ilki Yenikent'te gerçekleştirildi.

Ana yemek ve tatlı kategorilerinde yarışan Yenikentli hanımlar, yaptıkları birbirinden güzel yemeklerle beğeni topladı.
Yenikent'te gerçekleştirilen yarışmaya tatlı kategorisinde 13, ana yemek kategorisinde ise 20 kişi katıldı.

Jüri üyeliklerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın eşi Nesrin Duran, Gıda Öğretmeni Saadet Sürgit, Yemek Uzmanı Seda Arslan, Yemek Uzmanı Emine Yazıcı, Restoran sahibi Emel Çelikel ve Ev Hanımı Gülsen Yıldız'ın yaptığı yarışmada, dereceye girenler güçlükle belirlenebildi.

Tatlı Kategorisinde, Sütlü Yassı Kadayıfla Mübeccel Temiz birinci, Çikolatalı Meyve ile Hatice Temel ikinci ve Kabaklı Pasta ile Fethiye Özden 3. oldu. Ana yemek kategorisinde de çekişme yaşandı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, İstakoz Salatası ile Viktorya Çakar birinci, Hamsili Köfte ile Sümeyye Liman ikinci, Patatesli Sepet yemeğiyle Kübra Muti üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri jüri üyeleri tarafından verildi. Yarışmada maharetlerini sergileyen hanımlar yarışma sonrasında müzik eşliğinde gönüllerince eğledi.

Yemek yarışmasının ikincisi, 8 Nisan Salı günü Serdivan'da yapılacak.
Yemek Fabrikaları
Yemek takımı
yemek odası kampanyası
14 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]