İYDER'den Yaralı Filistinlilere Ziyaret

İsrail’in, Gazze ve Batı Şeria bölgeleri başta olmak üzere Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıların en büyük faturası her seferinde sivillere çıkıyor. İsrail, saldırıları sonucu bugüne kadar pek çok hayat söndü.

İHH İnsani Yardım Vakfı  tarafından son israil saldırılarında yaralanan 59 Filistinli tedavi edilmek için Türkiye’ye getirildi. Özel bir uçakla İstanbul’a gelen Filistin’ li yaralılar, 33 ambulansla 12 farklı hastaneye sevk edildi. Yaralıları Türkiye’ye getiren İHH İnsani Yardım Vakfı, misafir hastaların her türlü tedavi ve ihtiyaçlarını sağlamaktadır.

Hastaların içinde 7 aylık hamile kadın da var.

59 kişiden oluşan yaralıların 3’ü kadın. Bu kadınlardan 25 yaşındaki Mehe Abul Hatal, 7 aylık hamile. O da İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olmuş. Bir bacağı kesildi, diğerinin kesilmemesi için çaba gösteriliyor. Ancak Filistinli kadın, giden bacağı ve acısına rağmen çocuğunu düşünüyor.

Uluslararası İnsani Yardım Derneği, İstanbul’ da hastanelerde bulunan Filistinli kardeşlerimizi ziyaret ederek Sakaryalı kardeşlerimizin selam ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaralı Filistinli kardeşlerimizin yaşadıkları heyecanın dikkat çekici olduğunu söyleyen dernek başkanı; onların gözlerindeki mutluluğa şahit oldu. Çünkü kendilerine yardım elini uzatılmasından, ilgi ve sevgilerinden geliyordu bu mutluluk...

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]