Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

TÜMSİAD yönetimi Balıkesir'de bölge iftarına katıldı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)’ın Balıkesir de düzenlediği Marmara Bölge iftarına TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.   

TÜMSİAD Bölge İftarına katılan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ‘’ekonomide yaşanan sıçramanın istihdamı pozitif yönde etkilediğini belirtirken yılsonu hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.’’

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan;“ TÜMSİAD ailesi olarak ramazan ayında yaptığımız bütün iftar programlarımızda şehit ailelerimizi, gazi ailelerimizi ve aynı zamanda yetim kardeşlerimizle soframızı paylaşma prensibi edinmiştik. Bunu da burada çok şükür gördük.

Biz TÜMSİAD olarak birkaç konuyu her fırsatta dile getirmeye çalıştık. Bunu da burada dile getirmek istiyorum. Öncelikle Türkiye hızlı hareketli günlerden geçerken biz sivil toplum kuruluşları içerisinde bir araya geldiğimizde şunu zikretmeye çalıştık. Her şeye rağmen üretmeye devam edeceğiz. Ve ürettiğimizi de yurtdışına satacağız diye konuşuyorduk. Bununla ilgili verilerde geldi. Çok olumlu rakamlar aldık. Dolayısıyla baktığımız zaman ekonomideki bu sıçramanın ve büyümenin istihdama yansıması 1.2 milyondan bahsediliyor. İstihdam seferberliği ile yaşanan bu sıçramanın önümüzdeki 2.ve 3.periyotta da yakalayabileceğimizi ve yılsonu hedeflerini tutturabileceğimizi gösteriyor. Artık Türkiye’de bir istikrar ve hızlı bir şekilde yoluna devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Katılım
Öte yandan Balıkesir de düzenlenen Marmara Bölge İftarı programına ilimizden TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez, Şube Başkan Yardımcısı İsa Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Çilingir, Tacettin Omar, Nevzat Yetişircan, Yusuf Çokal ve Şube Genel Sekreteri Ferhat Ateş katıldı.

6 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle