Tatangalar, futbolculara ve yönetime ateş püskürdü

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'dan kaybedilen Afjet Afyonspor karşılaşması sonrası bir açıklama geldi.

Haftasonu oynanan maçta Afjet Afyonspor'a 2-1 mağlup olarak bir üst lige çıkma hakkını kaybeden Sakaryaryaspor'da taraftarlar, oynanan oyunla ve sezonunun geneliyle ilgili öfke dolu açıklamalarda bulundu.

Tatangalar tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"27 Mayıs 2018 Pazar günü Afjet Afyonspor ile oynadığımız Play-Off final müsabakası sonrasında hepimizde derin yaralar açan rezil futbolun etkisini üstümüzden atamamaktayız.

Sezon başından itibaren tüm olumsuzluklara kulaklarımızı tıkayarak sadece destek olma gayreti içinde olmamıza rağmen, yıllardır hiç görmediğimiz etik olmayan tüm davranışları sergileyen, bu büyük camiayı ayaklar altına alan, para için mesleğini satan bir dizi ruhsuz ve haysiyetsiz futbolcu kadrosuyla daha önce hiç karşılaşmamıştık. “Arma’ya zarar gelmesin, şampiyonluk için susalım” diye içimize attığımız tüm sessizliğin bittiği noktaya ulaştık.

Kilometrelerce öteye dağ, tepe demeden aşan ve havadan, karadan akın akın gelerek destek olmak için engel tanımayan bu büyük taraftara en güzel açıklamayı hızlı bir şekilde sahayı terk ederek gösterdiniz. Bundan sonra sizden hiçbir açıklama beklemiyoruz. Yönetim ve futbolcuları birbirleriyle baş başa bırakıyoruz. Lütfen, ellerinizi bu armanın üstünden çekiniz! Bundan sonra size karşı herhangi bir yazılı açıklama yapmayacağız. Zaten biz olmasak sizin ne dirileceğiniz, ne de yükseleceğiniz var! Boşuna kendinize parola koymayın!

Fahiş fiyatlara ürün ve bilet satarken, stadın tepesinden yağmur tepemize yağarken, yedi düvel sizin peşinizden şehir şehir dolaşırken sandınız ki Tatangalar bu bahçenin sahibi değil! Bu bahçeyi biz ektik, yine biz biçeceğiz!

Yeni sezonun parolası da bizden: 50+3 Şeffaflık Yılı!
Bundan böyle herşeyi taraftara açıklayacaksınız. Her kim olursanız olun..

Tüm nefretimizle ve saygısızlığımızla,
Son olsun,
Haram olsun hakkımız, dem vurduğunuz tüm haksızlıklarınıza!

Değerli spor kamuoyuna bildirimizdir."
4 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]