Taraklı'ya Yüksekokul Kurulabilir

taraklı satılık arsa
13 yıl önce

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, meslek yüksekokulu kurulması planlanan Taraklı ilçesinde incelemelerde bulundu. Rektör Durman, "Taraklı'da yüksekokul kurulması için bina temini şart." diye konuştu.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Durman beraberinde Rektör Yardımcısı Prof Dr. Muzaffer Elmas, Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Abay ve Genel Sekreter Zafer Demir ile birlikte yüksekokul kurulması planlanan Taraklı' da inceleme yaptı. Kaymakam Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve AK Parti Taraklı İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Sayın ile birlikte Taraklı' yı gezen Durman, yer temin edilmesi durumunda Meslek Yüksekokulu'nun ilçede kurulabileceğini söyledi. Geyve Meslek Yüksekokulu Restorasyon ve Konservasyon Bölümü öğrencilerinin eğitimlerinin bir bölümünü Taraklı' da gördüklerini belirten Durman, "Taraklı'da Sakarya Üniversitesi'ne bağlı yüksekokul kurulabilmesi için gerekli olan binaların temin edilmesi şart. Alternatif yerleri dolaştık. Mutabakata varıldığı takdirde bundan sonrası üniversitemize düşüyor." dedi.

Taraklı Kaymakamı Temiz ise ilçede mutlaka meslek yüksekokulu açılması gerektiğini kaydederek, okulun açılması durumunda ilçenin çok farklı şekilde değişeceğini vurguladı.

Belediye Başkanı Özkaraman da ilçede yüksekokul açılabilmesi için gereken şartların oluşturulmasında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.