Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi Pazartesi Başlıyor

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Köpek Eğitimi
Köpek Eğitimi
Soğan bitkisi
ücretsiz trafik eğitimi
13 yıl önce
Avrupa Birliği(AB) Proje Birliği tarafından desteklenen ve İş Kur tarafından yürütülen proje kapsamında Sakarya'da 240 kişi meslek sahibi yapılarak işe yerleştirilecek.

Sakarya'nın Pamukova Kaymakamlığı'nca geliştirilen ve AB 207 bin Euro hibe kredi almaya hak kazanan 'İstihdam Hedefli Dış Mekan Süs Bitkisi Yetiştiriciliği Eğitimi Projesi' kapsamında 240 kursiyerin eğitimi 13 Nisan 2009 pazartesi günü başlayacak. Pamukova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ve Sakarya Süs Bitkicileri Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle geliştirilen proje kapsamında 30 yaş altı işsiz kadınlar ve 24 yaş altı işsiz erkekler iş sahibi yapılacak. Kursiyerlere servis ve yemek imkanı da verilecek.

Proje kapsamında 240 katılımcı 11 ay boyunca eğitim alarak uluslararası geçerlilikte süs bitkisi yetiştiriciliği sertifikasına sahip olacak. Projenin uygulama yeri olarak Pamukova'nın Cihadiye köyü seçildi.

Sakarya'da 12 bin dönüm alanda süs bitkisi yetiştiriciliği yapılıyor. Bu kurs ile sektörün kalifiye eleman ihtilacı da karşılanmış olacak.