Sinanoğlu Beldesi de Suyunu Sapanca'dan İçecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) ile Sinanoğlu Belediyesi arasında su protokolü imzalandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Zeki Toçoğlu, Sinanoğlu Belediye Başkanı Hüseyin Sevinç ve ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş protokole imza attı. İmzaların atılmasının ardından ilk açıklamayı Sinanoğlu Belediye Başkanı Hüseyin Sevinç yaptı. Sevinç beldelerinin bundan sonra su ve altyapı hizmetlerini ADASU'dan alacağını söyledi.

İmzalanan protokolle ilgili bilgi veren Başkan Toçoğlu ise Sinanoğlu'nun bundan sonra Sapanca Gölü'nün suyunu içeceğini söyledi. Toçoğlu, "Bakanlar Kurulu kararıyla Sinanoğlu beldemiz su yönetimi bakımından artık Büyükşehir Belediyemizin yönetimine geçmiş bulunuyor. Sinanoğlu'na bir yıldır Sapanca Gölü'nden deneme amaçlı su veriyorduk. Artık Sinanoğlu beldesine Sapanca'nın suyu ulaşacak. Artık o bölgemizde su kesintileri olmayacak. Kamuoyumuzun bildiği gibi daha önceden de Ferizli, Söğütlü ve Gölkent'e de Sapanca suyunu ulaştırmıştık." dedi.

ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş de Sinanoğlu'nun gerek su arızaları, gerek kanalizasyon arızaları ve gerek su yönetimi ile ilgili her türlü sorununun bundan sonra ADASU tarafından çözüleceğini dile getirdi. Sapanca suyunun Sinanoğlu'na kesintisiz olarak akmasının bölge için şans olduğunu belirten Rüstem Keleş, protokolün hayırlı olmasını diledi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]