SEDAŞ, İletişim Teknolojilerine Yatırım Yapıyor

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) 11 Şubat 2009 tarihinde özelleştiği günden bugüne bilgi işlem altyapısını iyileştirmek üzere faaliyetlerini sürdürüyor.

Bilgi işlem teknolojileriyle ilgili pek çok yatırım projesine bu yıl start verecek olan SEDAŞ, öncelikle müşteri hizmetlerinde ve kendi iç bünyesinde kaliteli iletişim ve veri iletişimine hız kazandırmaya yönelik yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. 

Veri Hizmet Ağına Hız Kazandırılıyor

Telekom ile SEDAŞ birimleri arasındaki internet ağlarında veri akışına hız kazandırmaya yönelik yatırımlar ve düzenlemeler sürdürülürken, internet üzerindeki veri akışı yavaş olan işletmelere müşteri memnuniyeti dikkate alınarak, müdahale ediliyor ve gerekli iyileştirmelere ilişkin çalışmalar sürdürülüyor.    

SEDAŞ şirket bünyesinde iletişim kalitesi ve iletişimde verimlilik sağlamak için eski telefon santrallarını devre dışı bırakarak, yeni teknolojiye sahip telefon santrallarını devreye aldı.      

Telefon Santralleri Değişiyor

SEDAŞ’ın tüm birimlerinde eski model telefon cihazları da yenilenerek, internet üzerinden iletişim sağlayan, çok fonksiyonlu telefon cihazlarının montajı tamamlandı. Görev alanı 19 bin kilometrekareye ulaşan ve doğudan batıya 280 km mesafede 3 milyon nüfusa hizmet veren SEDAŞ’ta iletişim hatlarında yapılan yenilik ile Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze İşletme birimlerindeki çalışanların yeni teknoloji ürünü telefonlarla direkt olarak iletişim kurabilmeleri sağlanırken, iletişim için mesafe sorunu ortadan kaldırılmış oldu.

Yeni sistemde birimler arasında telefonla toplantı ve konferans şeklinde de iletişim sağlanırken, aranan numaralar ve arama zamanı telefonlardan rapor olarak alınabiliyor. Süratli ve etkin iletişim, müşteri odaklı hızlı çözümler için, oluşturulan iletişim ağının genişletilmesi çalışmalarına devam ediliyor.
Personele Etkin İletişim İmkanı

SEDAŞ’ın özelleşmesinden hemen sonra, çalışanlara etkin iletişim imkanı sağlamak üzere şirket merkezi ve işletme birimleri yöneticilerine cep telefonları tahsis edildi.

Şirket personeline verilen cep telefonlarıyla hizmet ağından etkin bir iletişim ve müşteri hizmetine de etkin katılım sağlanmaya çalışıldı.

Modern İşletmecilik İçin Çağrı Merkezi

SEDAŞ Arıza Servisleri’ne ulaşılmasında Çağrı Merkezi sektöründe görev yapan profesyonel firmalardan hizmet almayı planlarken, tüm arıza birimlerine gelen bildirimlerin tek merkezden alınması yönünde bir çağrı merkezi üssü oluşturuyor ve yapılan merkezin bilişim altyapısını da hazırlıyor.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]