SAÜ'de Beyaz Baston Körler Haftası Nedeniyle Seminer

Beyaz Baston Körler Haftası nedeniyle Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) düzenlenen seminerde konuşan üniversite personeli ve görme engelli İbrahim Bingül, "Görme engelli bir yakınınız varsa asla başaramazsın demeyin. Görme engelli bir kişi hayatın her alanında başarılı olabilir. Yeter ki çalışılsın, imkan tanınsın." dedi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenelenen 'Görme Engellilere Nasıl Rehberlik Edilir' konulu seminerde konuşan üniversite personeli ve görme engelli olan İbrahim Bingül, görme engelli bir kişinin hayatın her alanında başarılı olabileceğini söyledi.

Seminere katılanları görme engellilere fiziki ve sosyal rehberlik konularında bilgilendiren Bingül, "Biz görme engelliler için dokunmak her şeydir. Bir çok şeyi dokunarak anlarız. Görme engelli bir çocuğunuz ya da yakınınız varsa asla başaramazsın demeyin. Görme engelli bir kişi hayatın her alanında başarılı olabilir. Yeter ki çalışılsın, imkan tanınsın." şeklinde konuştu.

Seminere katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Binnaz Baytekin de insanın, azmettikten sonra tüm engelleri aşabileceğini belirtti. Seminerin sonunda Bingül'e teşekkür plaketi verildi.

Beyaz Eşya, Teknik Servis, Yiyecek İçecek Malzemeleri
Beyaz Eşya ve Elektrikli Ev Aletleri
Beyaz Eşya Teknik Servis
Arçelik beyaz eşya
beyaz eşya
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]