''Bizim Farkımız Milletimize Yalan Konuşmamaktır''

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclisi'nde konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, "Kentsel Dönüşüm Projesi ile alakalı TOKİ'nin haberinin olmadığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz gün attığımız imza bu iddialara verilen en güzel cevaptır. Biz milletimize hiç yalan söylemedik, söylemeyiz. Bizim farkımız da budur." dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclisi dün toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemdeki 51 maddeye 6 madde daha ilave edilerek toplam 57 madde görüşülerek karara bağlandı. 57 maddenin 32 maddesi meclis üyeleri tarafından kabul edilirken, geriye kalan 25 madde de görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi. Gündemin 47. maddesine göre, Süpürgeciler Sitesi'nin kurulması meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Madde ile ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Zeki Toçoğlu, Süpürgeciler Sitesi için yer tahsisini Adapazarı Belediyesi'nin yaptığını ve Büyükşehir Belediyesi olarak da 48 işyeri inşa edeceklerini söyledi.

Gündemin 49. maddesinde ise Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün alacağı 2 adet özürlü hizmet aracı görüşüldü. Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul ettiği maddeye göre, 2 adet özürlü nakil aracının alınması kararlaştırıldı. 50. madde de ise Ak Parti İl Sakarya Başkanlığı'ndaki görevine başlayan ve yeni görevi dolayısıyla İmar Komisyonu'ndaki görevinden istifa eden Recep Uncuoğlu'nun yerine, yeni üye seçimi gerçekleştirildi. Recep Uncuoğlu'nun komisyondaki yerine Ekrem Çiçek seçildi. 55'inci madde de ise Büyükşehir Belediye Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın alacağı 10 adet hizmet aracı görüşüldü. Kabul edilen maddeye göre 10 tane kamyonun alınmasına karar verildi.
Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun Kentsel Dönüşüm Projesi hakkındaki açıklamaları damga vurdu. MHP Milletvekili Münir Kutluata'nın, geçtiğimiz günlerde gazetelerde yer alan 'TOKİ'nin Sakarya'daki Kentsel Dönüşüm Projesi'nden haberi yok' başlıklı iddialarını hatırlatan Başkan Zeki Toçoğlu, 'Biz milletimize asla yalan söylemeyiz' dedi. TOKİ ile imzaladıkları protokolü hatırlatan Başkan Toçoğlu, "Kentsel Dönüşüm Projesi ile alakalı TOKİ'nin haberinin olmadığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz gün attığımız imza bu iddialara verilen en güzel cevaptır. Biz milletimize hiç yalan söylemedik, söylemeyiz. Biz milletimize hayal satmıyoruz" dedi. Toçoğlu'nun bu açıklamaları üzerine konuşan MHP Grup Sözcüsü Metin Ökden, MHP milletvekili Münir Kutluata'nın sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti.
Kentsel Dönüşüm Projesi'ne inandıklarını ve bu projenin Sakarya'nın makûs tarihini değiştirecek nitelikte olduğunu ifade eden Zeki Toçoğlu, "Biz bu projeye inanıyoruz. İnşallah bu proje uygulanabilirse Sakarya kazanacak. Biz şimdi TOKİ ile bir protokol imzaladık. Bu şu anlama geliyor ki, biz belediye olarak yapacaklarımızı, TOKİ'de yapabileceklerini ortaya koymuş oldu. Şimdi esnafımıza gideceğiz. Her zaman söylüyorum, yine tekrarlayayım. Esnafımızın kararı burada çok önemli. Biz onların mutabakatı olmadan bu projeyi uygulamayız. Bizim bu proje ile ilgili kesinlikle hiçbir art niyetimiz yok. Hiçbir beklentimiz yok. Biz şehrimizin kazanmasını, şehrimizin daha da ilerilere gitmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle