Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakaryaspor'un yeni yönetimi basınla buluştu

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Erkan Prizdenli, bu ligde olmayı hazmedemediklerini belirterek; "Sezon sonunda tüm şehri yeşil siyah bayraklarla donatıp şampiyonluğu kutlayacağımızı ve ondan sonra bir bir yukarı çıkacağımızı düşünüyorum" dedi. Prizdenli, yeni stadın açılışında üç büyüklerden biri veya yurt dışından büyük bir takımla maç yapacaklarını söyledi.

Prizdenli, düzenlediği basın toplantısında, hedefleri, kamp programı, transfer çalışmaları, yeni stat konularında önemli açıklamalarda bulundu. Başarıya ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini ifade eden Prizdenli, doğru bir teknik heyet, doğru bir kadro, taraftarların desteği ve iş adamlarının katkılarıyla başarıya ulaşılabileceğini kaydetti. Şehirde iyi bir hava olduğunu anlatan Prizdenli; "İnşallah yolun sonunda hep birlikte Çark Caddesi ve Bulvar'da şampiyonluğu kutlarız. Hayalimiz bu. Hayal etmezseniz hiçbir şey olmaz. Sezon sonunda tüm şehri yeşil siyah bayraklarla donatıp şampiyonluğu kutlayacağımızı ve ondan sonra bir bir yukarı çıkacağımızı düşünüyorum. İnşallah isteğimiz gerçek olur. Gerçekten  çok uzun süredir bu ligdeyiz. Bu ligi hazmedemiyorum. Fizksel olarak vücudumuz bu ligde kafamız Avrupa'da. Sakaryaspor'u Avrupa'da görmek isterim" diye konuştu.

Hazırlık kampı

Hazırlık kampıyla ilgili konuşan Prizdenli, kamp tarihinin teknik heyet oluştuktan sonra belli olacağını dile getirdi. Hazırlık kampını yurt dışında yapma arzusunda olduklarını belirten Prizdenli, şunları söyledi; "
Kamp yeri değişebilir. Yurt dışı isteğimiz kesin. Bir baksınlar Sakaryaspor'a. 3. ligde olduğumuza kimse aldanmasın. O sportif başarısızlığımızın sonucunda gelen kadronun eksikliğinden bir mevzu. Teknik heyet oluştuktan sonra kamp tarihi belli olacak."

"Kimsenin önünde eğilmeyen bir Sakaryaspor istiyoruz"

Kurumsal yapılanmaya çok hızlı başladıklarını söyleyen Prizdenli; "Yapısal anlamda çok eksiklik var. Kimsenin önünde eğilmeyen, kasasında parası olan Sakaryaspor istiyoruz. Bunun örnekleri var. Bu kolay bir şey değil. 3-4 yıllık süreçte gerçekleşecek bir şey" şeklinde konuştu.

Rüstemler Tesisleri yenileniyor

Rüstemler Tesisleri'nde teknik heyet ve futbolcuların kaldığı odaların yeniden düzenleneceğini vurgulayan Prizdenli, şunları kaydetti; "
Futbolcumuz, teknik direktörümüz beş yıldızlı bir tesiste kalmalı. Huzurlu olmalı. Mekanı, ortamı huzurlu olacak. Odasına giriyor doğru dürüst yatağı yok.  Temiz ve şık ortamda kalmalı. Sakaryaspor'a gelmeye herkes can atmalı.  Bu çok önemli. Bu planı yaptık. Belediye başkanımızdan da yardım isteyeceğiz. Rüstemlere çok hızlı gireceğiz. Futbolcular değişimi çok hızlı hissedecek."

"Stad açılışı görkemli olacak"

Yeni stadı görkemli bir şekilde açmayı planladıklarını anlatan Prizdenli; "
Vakit çok kısıtlı. Büyük bir kulüple oynamayı düşünüyoruz. Görkemli bir açılış. Ünlü bir ses sanatçısı olacak. Üç büyüklerden veya yurt dışından bir takım getirmeyi düşünüyoruz. Yeter artık. Sakaryaspor'u herkes görsün. Stad açılışı mükemmel olacak. Profesyonel bir şirketle çalışacağız. Stadı korumak çok önemli. Taraftarlarımızdan stadı korumaları konusunda rica edeceğiz. Stadı eviniz gibi koruyun. Güvenlikle bu işler olamaz. Sahiplensinler" ifadesini kullandı.

"Sakaryastore"

Sakaryaspor mağazasının yeni stadyumda olacağını kaydeden Prizdenli,marka tescilini yaptıklarını belirtti.  Prizdenli, marka tescili olmayan ürünlerin satışına müsade etmeyeceklerini kaydederek, taraftarlardan tescilli ürünleri almalarını istedi.

Transfer çalışmaları

Sportif direktörlük konusunda Raşit Çetiner ile görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden  Prizdenli; "Transfer çalışmalarında yoğurdu üfleyerek yiyoruz. İsmail başkan bizzat kendisi çalışıyor. Sportif teknik direktörlükle ilgili Raşit Çetiner ile görüşmeler sürüyor.  Olmama ihtimali yüzde 30. Şansal Büyüka'nın çok etkinliğini görüyoruz. Bir iki isimle daha görüşmeler devam ediyor. Sportif direktörlük sistemi tıkır tıkır yürür. Hassas bir konu. Bütün mesele ekibin uyumlu çalışması gerekiyor. Ayrıca teknik direktör yardımcılığına İsmail Öz'ü Kalece antrenörlüğüne de Neşet Muharremoğlu getirildi" dedi.
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle