Özgür-Der Sakarya Şubesi'nde Söyleşi Düzenlenecek

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, “Militarizm Gölgesinde Siyaset Ve Müslümanlar” konulu söyleşi programına katılmak üzere 30 Ocak 2010 Cumartesi günü, saat 20.00 da Özgür-Der Sakarya Şubesi’nde olacak. 

Konuya ilişkin olarak Özgür-Der Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Baki Kızıltepe şunları söyledi: “Türkiye toplumunun hayatını ve hayata bakışını kendi ideolojisi doğrultusunda şekillendirme hakkını kendisinde gören militarist, bürokratik, oligarşik yapılanmanın; geçmişten bugüne halkı ve halkın değerlerini nasıl hiçe saydığının ifşa edildiği günlerden geçiyoruz. Gün geçmiyor ki, halkı kafese koyma planı, halkı balyozla ezme planı, halkın değerlerini bombalama, halkı kuyulara düşürme planı ve nice akıl almaz plan ortaya çıkmamış olsun. Bu duruma ilişkin olarak yapılması gerekenleri paylaşarak, inisiyatif almalı, hakkın yanında ‘adil şahitler’ olarak bu militarist zihniyete karşı adaleti ve özgürlüğü savunmalıyız. İşte tam da bu bağlamda, yaşadığımız şu günlerde askeri vesayet, militarist tahakküm ve oligarşik bürokrasiye karşı adaleti ve özgürlüğü savunması gereken insanlar olan Müslümanların sorumluluklarını, Özgür-Der Genel Başkanı ve Haksöz dergisi yazarı Rıdvan Kaya ile gerçekleştireceğimiz söyleşi programında ele alacağız. Tüm duyarlı insanları programımıza bekliyoruz.” 

Adres: A.Necdet Güven Cad. Feride Fikret Apt. Kat 4 Daire 10 Adapazarı / SAKARYA (Tren Garı Karşısı – Katlı Pazar Yeri Yanı)
E-mail: 
[email protected]
Web: www.ozgurder.org

Sakarya Kebapçılar
Sakarya lise kitapları
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]