Okulu Gece Yarısı Öğrencilere Boşalttırmaya Çalıştılar

Hasarlı olduğu gerekçesiyle Bakanlığın yıkım kararı verdiği velilerin ve öğrencilerin yıkımına karşı çıktığı Hendek Anadolu Lisesi'ne gece hırsızlık ihbarı üzerine giden polis, sıraları taşıyan öğrenciler ve bir görevliyle karşılaştı. Okulun öğrenciler eliyle boşaltılması tepki çekerken olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınarak kapatılan hendek anadolu lisesi öğrencileri başka bir okulda eğitimlerine devam edecek. Öğrenciler ile velilerin yıkımına karşı çıktığı okulda dün gece hareketli dakikalar yaşandı.
Okulda eşyaların taşındığını gören vatandaşlar polise 'okulda hırsız var' ihbarında bulundu. Okula gelen polisler, içeride sıraları taşıyan 7 kişi ile karşılaştı. Yapılan kontrolden bu kişilerin 6'sının öğrenci diğerinin de ilçe Milli Eğitim de görevli memur olduğu belirlendi.
Öğrenciler ve memur, ifadeleri alınmak üzere Polis Merkezine götürüldü.
Öğrenciler ve memur ifadelerinin ardından salı verilirken okulun öğrencilere boşlattırılması büyük tepki çekti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.
ÖĞRENCİ: AÇIKTA KALDIK
Öte yandan okulun yıkılmasını istemeyen bir öğrenci; " 12.sınıf öğrencisiyim ve geçen hafta sonu okulumun yıkılıp bizim başka bir okula gidip orada ikili eğitim görmemizi istiyorlar. Ama okulumuzun çürük raporu olmamasına rağmen okulumuzun uygun olmadığını iddia ediyorlar. Ben ve 670 öğrenci arkadaşım şu anda açıkta kaldık, bize ikili eğitimde önerdikleri okulda sıralar bile yok. Biz nasıl eğitim alacağız. Biz öğrenciler olarak bunun duyulmasını istiyoruz" dedi.
6 ay önce
Okulu Gece Yarısı Öğrencilere Boşalttırmaya Çalıştılar
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle