Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Yurda Döndü

Avrupa Birliği (AB) Leonorda Da Vinci hareketlilik programı kapsamında Almanya'ya giden Adapazarı Kız Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencileri Sakarya'ya döndü.

Kız Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü'nde eğitim gören 10 öğrenci bir ay boyunca Almanya Recklinghousen şehrindeki Boğaziçi ve Topkapı restoranlarda, Dortmound şehrindeki Yörük Obası, Gelsenkirchen şehrindeki Mr. Chicken işletmelerinde üretim, servis, satın alma ve yönetim alanlarının tümünde dönüşümlü olarak staj çalışmalarını gerçekleştirdiler.

Öğrenciler firmalardan staj başarı sertifikası ile aracı kurum 3-A Education&Service firması yetkilileri tarafından hazırlanan sertifika ve teşekkür belgelerini aldılar. Almanya'da başarılı bir staj dönemi geçiren öğrenciler öğretmenleri Sevda Aslan ve Birol Şen ile birlikte Sakarya'ya döndüler.

Öğrenciler proje ortağı olan ve Almanya'da kendilerini ağırlayan 3-A Education&Service firması yetkilileri İlhan ve Dürdane Bellek çiftine gösterdikleri yakın ilgi ve sorunsuz bir şekilde ağırlamalarından dolayı ve teşekkür ettiler.
Anadolu lisesi
hendek meslek yüksek okuluna yakın yurtlar
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]