Öztürk, Dikiş Nakış Kursunu Gezdi

Dikiş Makineleri Satış, Tamir, Bakım
Dikiş Makineleri Satış, Tamir,…
Nakış makinesi
nakış
12 yıl önce

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Belediyesi ve Erenler Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde açılan Bekirpaşa Mahallesindeki Dikiş Nakış Kursunu gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Cavit Öztürk, Bekirpaşa Mahallesindeki bayanların talepleri üzerine Bekirpaşa’daki hizmet binasında Erenler Halk Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa bayan kursiyerlere dikiş nakış kursu açılmasını sağladı.  Merve Kurtuluş nezaretinde eğitim gören kursiyerlerin yaptığı çalışmalarını yerinde inceleyen Öztürk  “Ülke ekonomisinin kalkınmasında bayanlar büyük rol oynamaktadır. Üretime sağladıkları katkılardan dolayı ev hanımlarını tebrik ediyorum, bayanların meslek sahibi olmaları için her türlü desteğe hazırım” dedi.

Bayanların meslek öğrenmenin yanında boş zamanlarını da verimli bir şekilde değerlendirdiğini kaydeden kurs öğretmeni Merve Kurtuluş ise, bayanlara sağlanan bu imkândan ötürü Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e teşekkür etti. Kurtuluş, kursiyerlerin meslek sahibi olacakları gibi kendi bütçelerine de bu anlamda katkı sağlayacaklarını söyledi.