Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Dernekler proje için toplandı

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla proje değerlendirme toplantısı yaptı.

Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda proje danışmanı Ebru Kahvecioğlu tarafından proje hazırlanması, amacı, hedef kitlesi ve uygulama aşamaları hakkında bilgi verildi.

Dernekler Daire Başkanlığınının 2026 yılı hibe duyuruları konusunda dernek temsilcilerini bilgilendiren  Kahvecioğlu, 2015 yılında destek alan projelerden de örnekler verdi. Her fikrin proje olmadığını vurgulayan Ebru Kahvecioğlu, “Bir fikrin proje olabilmesi için amacının olması lazım, can damarı amaçlardır. Bu projeyi yürüten bir dernek yada kurumun olması gereklidir. Süreç içinde yapılması gerekiyor. Sonuçlarının karşısında da çıktılarının olması gerekiyor. Planı, faaliyeti ve bütçesi mutlaka olması gerekir.

Somut bir projeyi 5 N ve 3 K kuralına uygun tasarlıyoruz. Yani biz neyi, nerede, ne zaman, niçin, nasıl, kim için, kim tarafından ve kaç paraya gerçekleştireceğiz. Proje ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçların giderilmesi sırasında karşılaşılan sorunlardan doğar” diye konuştu.

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada, “Her derneğin bir amacı var. Ortak ihtiyaçlarımızı karşılamak için güç birliği yapıyorsunuz. Ama faaliyetleri gösterirken zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Türkiye örgütlü olma konusunda Avrupa’nın çok gerisinde daha çok cami dernekleri var. Yaptığınız projeler dernek amaçlarına uygun olmalı. Proje desteği almak için amaçlarımızı destekleyen yeni fikirler bulmalıyız. Umarım 2016 projelerinde Kaynarca’nın projeleri de yer alır” dedi.

Toplantıya ilçede kurulu 16 derneğin başkanı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Başarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, İlçe Müftüsü Eyüp Orhan katıldı.
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]