Canlı Hayvan Borsası Perşembe Günü faaliyete başlıyor

Canlı Hayvan Borsası Perşembe Günü faaliyete başlıyor.

Sakarya Ticaret Borsası 1. Meslek Komitesi Sakarya Ticaret Borsasında yapılarak toplantıda önemli kararlar alındı.

Toplantıya Kasaplar Odası ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kobal, Besiciler Odası Başkanı Ali Çiftçi, STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kopal, 1. Meslek Komitesi Başkanı Gürsel Baltacı, Üyeler Zübeyir Bozkır, İmran Kartal, Kenan Akcan, Cevdet Çakır, Kazım Kaçmaz ve celepler katıldı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete toplantının Sakarya için önemli bir kazanım olan Canlı Hayvan Park Pazar Yerinin daha iyi hizmet verebilmesi ve Canlı Hayvan Müzayede Sistemine geçiş sürecinde gerek meslek komiteleri üyelerimizle gerekse hayvancılık konusunda faaliyet gösteren birlik başkanlarımızla istişarelerde bulunmak ve önerilerini almak için düzenlendiğini belirtti.

1 Meslek Komitesi Toplantısında alınan ortak kararla 5 Haziran Perşembe günü Meslek Komitesi ve Birlik Başkanlarının katılımı ile saat 9:00 Canlı Hayvan Borsası Müzayede Sisteminin ilk salon satışının startı verileceği bildirildi.

1. Meslek Komitesi Başkanı Gürsel Baltacı, Canlı Hayvan Park Pazar Yerinde padokların kullanımı, giriş ücretlerinin ödenmemesi gibi konularda sıkıntılar yaşandığını belirterek oda başkanlarımızdan bu konuda bizlere destek vermelerini talep ediyoruz dedi. Gürsel Baltacı Pazar günü yapılan hayvan satışlarının herhangi bir kritere göre alınıp satılmadığı ifade ederek ancak bu kuralsızlığın ihale sistemi ile aşılabileceğini ifade etti.

Yönetim Kurulu Üyesi Levent Ali Kopal Pazar günleri canlı hayvan pazarında yoğun olarak hizmet verildiğini belirterek bu nedenle Pazar günleri belli bir saat de İhale sistemin de yapılabileceği hususunda komite üyeleriyle fikir birliğine varıldığını belirtti. Levent Kopal Canlı hayvan Borsasının açılışı ve müzayede salonu kuralları ile ilgili el broşürleri ve basın kanalıyla bilgilendirmeler yapacağını söyleyerek bu sayede Canlı Hayvan Borsasının tanınırlığını sağlamayı planlıyoruz dedi.

Levent Ali Kopal ayrıca Perşembe günlerinde pazarın canlanması için başka ruhsatsız pazarlara giden satıcı ve alıcıların Sakarya Ticaret Borsası Canlı hayvan Park Pazar Yerine yönlendirilmesi ve ruhsatsız pazarların kapatılması yönünde gerek Tarım Gıda Hayvancılık Müdürlükleri ile gerekli görüşmeler yapmıştık. Bu hafta içinde Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanımızdan randevu talebimiz olacak kaçak hayvan pazarlarının kapatılması yönünde girişimlerimiz kapatılana kadar devam edecek dedi.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]