Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağışların yurt genelinde etkili olmaya devam edeceği ve daha da şiddetlenebileceği konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Mayıs ayının ortasından bu yana mevsim şartlarına uygun atmosferdeki kararsız yapıya bağlı gök gürültülü sağanak yağışların etkisinde olduğunu hatırlatarak, gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki hafta başına kadar yurdun Güneydoğu kesimleri dışında yurt genelinde etkili olmaya devam etmesinin tahmin edildiğini açıkladı.

Yapılan son Meteorolojik değerlendirmelere göre, gök gürültülü sağanak yağışların bugün yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürmesi ve gelecek hafta başına kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor. Gök gürültülü sağanak yağışların Çarşamba gününden itibaren önümüzdeki hafta başına kadar yurdun güneydoğu kesimleri dışında yurt genelinde etkili olmaya devam etmesi beklendiği belirtildi.

Hava şartlarının sebep olabileceği riskler (Yıldırım, dolu, su baskınları ve ani sel, kısa süreli fırtına vb.) sebebiyle vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye edildi.

İşte Sakarya\'da beklenen 5 günlük hava durumu:
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]